Türk göz doktorunun uluslararası başarısı

Burdur'un Bucak ilçesinde görevli göz hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Ferşat Muhacir'e Avrupa Oftalmoloji Yeterlilik Kurulu diploması verildi.

Anadolu Ajansı 21.05.2009 - 12:40

Bu diplomayı alanlar Avrupa'daki her hastanede başka yeterlilik aranmaksızın görev yapabiliyor.

Opr. Dr. Ferşat Muhacir, 1998 yılında Bucak Devlet Hastanesine atandığını, 2006 yılına kadar bu hastanede görev yaptığını, ardından özel hastanede çalışmaya başladığını söyledi.

Fransa'nın başkenti Paris'te yılda bir kez İngilizce olarak yapılan yazılı ve sözlü sınava girdiğini belirten Muhacir, başarılı olarak Avrupa Oftalmoloji Yeterlilik Kurulu Diploması almaya hak kazandığını kaydetti.

Muhacir, Türkiye'den bugüne kadar bu sınava girerek bu diplomayı alan 19 göz hekimi bulunduğunu iddia ederek şunları söyledi:

''Araştırmacı bir doktorum. Bugüne kadar binlerce hasta üzerinde tedavi ve ameliyatlar gerçekleştirdim. Her zaman güncel kalmaya çalıştım ve 6 aylık çalışmaya yılların tecrübesini de katarak bu sınavda başarılı oldum. Her hekimin güncel kalmak adına böyle sınavlara girmesini tavsiye ederim. Hekimlerimizin bilgili ve becerikli olduğuna inanıyorum. Yeter ki kendilerine güvensinler ve çekinmeden uluslararası arenada boy göstersinler.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...