Türk iş kadını sektörün “lider kadını” seçildi

Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği tek gün olan Global Wellness Day'in kurucusu Belgin Aksoy, sektörün en prestijli ödülü “Leading Woman in Wellness 2016 - Wellness Sektörünün Lider Kadını” ödülüne layık görüldü.

Haberler - ntv.com.tr 25.10.2016 - 15:08

Türk iş kadını sektörün “lider kadını” seçildi

İş kadını Belgin Aksoy, 3.7 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşan Wellness-spa sektörünün en prestijli ödülü olan “Leading Woman in Wellness 2016-Wellness Sektörünün Lider Kadını” ödülünü aldı. 

Aksoy, Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği tek gün olan ve bugün dünyanın 90 ülkesinde 3 binden fazla noktada kutlanan “Global Wellness Day”in kurucusu olarak sektöründe en tanınan isimlerin başında geliyor.

“BİR GÜN TÜM YAŞAMINIZI DEĞİŞTİREBİLİR”

Global Wellness Zirvesi bu yıl Avusturya’nın Kitzbühel bölgesindeki Tyrol’de 50 ülkeden devlet yetkilileri ve özel sektör temsilcilerinden oluşan 500 üst düzey delegenin katılımıyla düzenlendi.

Wellness-spa sektörünün en prestijli toplantısı olan Global Wellness Zirvesi’nde yönetim kurulunun oybirliği ile bu ödülü alan Aksoy, şöyle konuştu:

“Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir sloganıyla hayata geçirdiğimiz Global Wellness Day bu ödülü kazanmamdaki en büyük etken. Başta Global Wellness Yönetim Kurulu olmak üzere zirveye katılan tüm delegeler Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği Global Wellness Day için kararlı adımlar attığımız ve milyonların hayatlarını değiştirdiğimiz için dünya wellness sektörüne liderlik eden kadın olduğum fikrinde birleştiler” dedi.

Global Wellness Day, her haziran ayının ikinci cumartesi günü dünyanın çeşitli yerlerinde etkinliklerle kutlanıyor.

"TÜRKİYE'NİN TANITIMI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ"

Aksoy, bu hareketin 5 yıl gibi kısa bir sürede, Türkiye’den 7 kıtaya yayıldığını belirterek “Bu ödül aynı zamanda Türkiye’nin tanıtımı için de büyük öneme sahip. Dünyanın en doğusundan en batısına kadar çok geniş bir coğrafyada kutlanan Global Wellness Day, insanlara hayatlarında 365 gün iyi olmalarını sağlayacak değişiklikler yapmaları için ilham verme amacını taşıyor” şeklinde konuştu.

Wellness’ın özetle‘, 'sağlıklı ve iyi yaşam’ anlamına geldiğini belirten ve iyi yaşam; dolayısıyla fiziksel ve ruhsal sağlığın korunması konusundaki farkındalığa tüm dünyanın ihtiyacı olduğunu belirten Aksoy, şöyle devam etti:

“HEDEFİMİZ; BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’İN ETKİNLİK TAKVİMİNE GİRMEK”

“Hastalığı daha ortaya çıkmadan engellemek inanın büyük oranda bizim elimizde. Bu amaçla çıktığımız bu emek dolu yolculuğun başlangıç noktası bir hayaldi belki ama bu hayal öylesine organik bir şekilde büyüdü ve tüm dünyadan insanların güçlerini birleştirmesiyle gerçeğe dönüştü. Ve bugün 90 ülkeye ulaştı. Yaptığımız araştırmalar gösteriyor ki, 2017 yılının sonunda ‘Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir’ sloganıyla Türkiye’den doğan Global Wellness Day, 150 ülkede kutlanıyor olacak. Ayrıca Birleşmiş Milletler’in etkinlik takvimine girme hedefimiz de bulunuyor.”

Sayfa Yükleniyor...