Türkiye’nin ilk yüzde 100 yerli sermaye kanal eğesi dünya pazarlarına açılacak

Öncü Dental iştiraki Dectac, üç yıllk Ar-Ge stratejisi sonrasında Türkiye’nin ilk yerli sermaye kanal eğesi ‘T-Endo Must’ı dental sektörün hizmetine sundu. T-Endo, Türk ağız ve diş sağlığı malzemeleri sektörünün son yıllarda gerçekleştirdiği yerlileşme çabalarının somut bir örneği olma özelliğini de taşıyor.

Haberler - ntv.com.tr 04.12.2020 - 18:20

Türkiye’nin ilk yüzde 100 yerli sermaye kanal eğesi dünya pazarlarına açılacak

Türkiye’nin sağlık alanında dışa bağımlılığını azaltmaya yönelik yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Öncü Dental iştiraki Dentac, üç yıllık ar-ge çalışmalarının sonucunda Türkiye’nin ilk yerli üretim kanal eğesi T-Endo Must’ı üretim bandına soktu. CE belgeleri ve sertifikasyon işlemleri tamamlanan ürün, Türkiye ile eş zamanlı olarak dünya pazarlarında piyasaya sürüldü.

HEDEFİMİZ İHRACATI ARTIRMAK

20 seneyi aşkın süredir ağız ve diş sağlığı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Öncü Dental’in Tedarik Zinciri Direktörü Ömer Aydın, 500 milyon dolarlık ciroya ulaşan sektörün dışa bağımlılığını azaltmanın tecilli ürünlerin gelişimine destek verip, yerli üretimi arttırmaktan geçtiğini söyledi.

Aydın, "Yüzde 85’i ithalat olan bir sektörde ihracat payını artırmak için çalışıyoruz. Üç yılı aşkın bir süredir ar-ge çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz ve uluslararası arenada diş hekimlerinin beğenisine sunduğumuz T-Endo MUST maceramız bu amacı gerçekleştirmek üzere başladı" dedi.

T-Endo MUST’ı özgün kılan başlıca özellikleri yüksek dayanıklılık eşiği ve tamamen Türk diş hekimlerinin imzasını taşıması. Yüksek teknoloji ile üretilen T-Endo ile sektörün yurtdışına olan bağımlılığı azalırken Türk diş hekimlerine kaliteli yerli ürün avantajı sağlıyor.

Türkiye’nin ilk yerli üretim kanal eğesinin başarı hikayesinde Doç.Dr. Mustafa Gündoğar ve Doç.Dr. Taha Özyürek gibi isimler de yer alıyor. Gündoğar ve Özyürek’e göre T-Endo, başta diş hekimleri olmak üzere tüm sektör paydaşlarına gurur veren ve heyecan yaratan bir ürün.

Sayfa Yükleniyor...