Uğur Acar’a estetik operasyon

Türkiye'nin yüz nakli yapılan ilk hastası Uğur Acar, estetik operasyon geçirdikten sonra dizi teklifleri almaya başladığını söyledi.

Uğur Acar’a estetik operasyon

Türkiye'nin yüz nakli yapılan ilk hastası Uğur Acar Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde estetik ameliyatı oldu. Acar operasyonun ardından gençleştiğini ve 20-25 yaş arasında gösterdiğini söyledi.


Uğur Acar, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından kendisine yapılan yüz germe ameliyatının ardından burnuna ve yara izlerine müdahalede bulunulduğunu ve yüzünün gerildiğini kaydetti.

'AMELİYATTAN SONRA YÜZÜMÜ ÇOK BEĞENDİM'
Estetik ameliyatından 5 saat sonra aynaya baktığını anlatan Acar, yüzündeki ödemler nedeniyle ilk önce bir şey anlayamadığını, ödemler indikten sonra ise büyük bir şaşkınlık yaşadığını, yüzünün artık daha genç göründüğünü kaydetti.

Ameliyatın ardından Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ndeki doktor ve hemşireler dahil bir çok kişinin kendisini tanıyamadığına dikkati çeken Acar, ''Estetik ameliyattan sonra yüzümü çok beğendim.

Önceden 30-35 yaş arasında şimdi ise 20-25 yaş arasında gösteriyorum. Çok mutluyum. Ömer Hocama teşekkür ediyorum. Yüzümdeki değişikliklerin ardından herkes şaşırıyor. Geçenlerde bir doktora kontrole gitmiştim. Beni tanıyamadı. Kimliğimi gösterince benim 'Uğur Acar' olduğuma inandı'' dedi.

'HAYALLERİM BİLE DEĞİŞTİ'
Yüz naklinin ardından hayatının tamamen değiştiğini kaydeden Acar, ''Yüz naklinin ardından hayallerim bile değişti. Açıköğretimden liseye başladım. Okulumu bitirmek istiyorum. Çok çalışıp kendime bir ev almak istiyorum.

Bir çok reklam ajansından arıyorlar. Dizi ve tıraş bıçağı reklamları teklifi geliyor. Ocak ayından sonra bu teklifleri değerlendireceğim'' diye konuştu.

''Hangi dizide oynamayı istersin '' sorusuna ise Acar, ''Kurtlar Vadisi'nin fanatiğiyim. Eğer teklif gelirse Kurtlar Vadisi'nde oynamayı isterim'' yanıtını verdi.

Boş zamanlarında Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi'nde Türkiye'nin dördüncü yüz nakilli hastası Turan Çolak ile yürüyüş yaptıklarını anlatan Acar, Çolak ile iyi arkadaş olduklarını ve birbirlerine destek verdiklerini dile getirdi.

‘UĞUR ACAR GENÇLEŞTİ’
Türkiye'nin dördüncü yüz nakli yapılan Turan Çolak ise Acar'ın yeni yüzünü çok beğendiğini belirtti.

Acar'ın yaşının 20 olduğunu kendisinin de 34 yaşında olduğunu hatırlatan Çolak, ''Acar'ın yüzü yaşlı görünüyordu. Estetik ameliyatın ardından gençleşti. İkimiz çok iyi dost olduk. Hayat tecrübelerimi onunla paylaşıyorum. Birbirimize her konuda destek oluyoruz'' dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ise operasyonun önceden planlandığını ve yüz hareketlerinin yerine gelmesinin ardından yaptıklarını kaydetti.

Özkan, Acar'ın burnuna ve yara izlerine müdahalede bulunduklarını, yüzünü gererek daha güzel bir görünüme kavuşturduklarını kaydetti.

Uğur Acar'ın organ naklinin simgesi haline geldiğini vurgulayan Özkan, ''Uğur Acar, insanlarda farkındalık yarattı. Umarım Uğur Acar ve diğer yüz nakillerinin yaşadığı mutluluğu görenler organ bağışında bulunurlar'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...