Ünlüler, down sendromlular için 'direniyor'

Aralarında Sezen Aksu, Engin Altan Düzyatan, Kenan İmirzalıoğlu, Mabel Matiz gibi isimlerin yer aldığı ünlüler, down sendromlular için bir araya geldi.

30.04.2014 - 17:00

Ünlüler, down sendromlular için 'direniyor'

Türkiye’nin ünlü isimleri down sendromlular yararına düzenlenen sergi için ‘stencil’ portrelerini çizdi. Nişantaşı Galeri Işık’ta gerçekleşecek #DirenDownlu isimli stencil sergisi, 13-17 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

#DirenDownlustencil sergisi kapsamında, ünlülerin stencil tekniğiyle çizdikleri otoportreleri sergilenecek ve ıslak imzalı bu otoportrelerin satışından elde edilecek gelir, Ulusal Down Sendromu Derneği’ne bağışlanacak.

Ulusal Down Sendromu Derneği, sergiden elde edilecek gelirle, “Özel Eğitim Sınıfım Var” ve “#DirenDownlu” kampanyası dahilinde, down sendromluların özel eğitim ve öğretim görebilecekleri bir sınıf/derslik yaptıracak. Serginin katılımcıları, sosyal medyada da sergiyle eşgüdümlü kampanya yürütecek.


#DirenDownlu sergisi ve kampanyası için, sprey boya ile stencil otoportrelerini çizen ünlü isimler şöyle: Arda Turan, Aşkın Nur Yengi, Aslıhan Gürbüz, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Burak Yılmaz, Burcu Esmersoy, Can Bonomo, Beşiktaş ÇARŞI Grubu, Demet Akalın, Denise Capezza, Dilara Endican, Didier Drogba, Doğa Rutkay, Engin Altan Düzyatan, Erdil Yaşaroğlu, Ferit Aktuğ, Gamze Karaduman, GupseÖzay, Hande Ataizi, Hülya Avşar, Hakan Ketche, Kenan İmirzalıoğlu, Mabel Matiz, Mehmet Özgür, Meltem Cumbul, Merve Oflaz, Oktay Kaynarca, Ozan Önen, Özgü Namal, Özge Ulusoy, Selim Bayraktar, Sermiyan Midyat, Sezen Aksu, Selçuk İnan, Sarp Akkaya, Şükran Ovalı, Yasemin Kay Allen ve Yılmaz Vural.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...