Ünlülerin tercihi, ciltte “saten” etkisi

George Clooney, Kim Kardashian gibi birçok ünlü ismin tercih ettiği, “saten yüz ve vücut germe yöntemi”, yılların izlerinden kurtulmak, daha genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmak isteyenlerin alternatifi olarak Türkiye’de de ilgi görüyor.

ntv.com.tr 16.06.2015 - 09:58

Ünlülerin tercihi, ciltte “saten” etkisi
Kim Kardashian

Birçok ülkede bir hayli revaçta olan, germe işlemiyle yüzde ve ciltte “saten” etkisi yaratan sistemin artık Türkiye’de de hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edildiğini belirten Uzman Estetisyen Pervin Dinçer, “George Clooney, düğün öncesinde gençleşmek için bu işlemi yaptırdı. Ayrıca Kim Kardashian gibi çok sayıda ünlü ismin de tercihi olan yöntem, ciltte adeta saten etkisi yaratıyor” diyor.

Aktör George Clooney
Aktör George Clooney

Estetisyen Dinçer”e göre, "saten yüz ve vücut germe yöntemi” aşırı şişirilmiş ve doğallıktan uzak görünüm istemeyen ancak daha canlı ve genç bir cilt arayışında olanlar için iyi bir seçenek.

İşlemin haftada sadece 4 seans uygulandığını belirten Dinçer, saten yüz ve vücut germe yönteminin inceliklerini şöyle anlatıyor: “İşlem sonrası sonuç daha ilk andan itibaren gözle görülüyor. Uygulamanın ardından kişinin denize bile girebildiği sistem dünyada 2 bin 500 kullanıcıya sahip. Üstelik uygulama ağrısız, sancısız ve sosyal hayatı da etkilemeyerek tercih edenlere doğal bir gençleşme sunuyor. Mevsim ayrımı olmadan uygulanıyor, özellikle Amerika'da geniş bir kitle tarafından kullanılıyor.”

HANGİ BÖLGELERDE ETKİLİ OLUYOR?

Uygulamanın, düşük göz kapakları, göz çevresi kırışıklıkları, sarkmış yüz, dudak üzerinde ve boyunda bulunan çizgilerde etkili sonuçlar verdiğini dile getiren Dinçer yöntemin; göbek, basen, bacak, geniş veya sarkmış popo bölgesinde hem fazla yağlardan kurtulup sıkılaşmak hem de pürüzsüz bir cilde sahip olmak için de kullanıldığını belirtiyor.

Yöntemin FDA onaylı olduğunu aktaran Uzman Estetisyen Pervin Dinçer, “2013 yılında Amerika, Almanya, İngiltere ve İspanya'da yılın en iyi kırışıklık uygulaması ödülü, 2014 yılının ise en iyi ameliyatsız yüz ve vücut germe cihazı seçilmiştir. Üstelik göz çevresi kırışıklıklarında tek FDA onayı alan sistemdir. Saten gibi bir yüz ve cilt için de sistem içeriği olarak focuslu radyofrekans ve ultrasound estetik alanındaki en başarılı sistemlerin kombinasyonu kullanılıyor” diyor.

Sayfa Yükleniyor...