NTV

UPS’ten Organ Bağışı Kampanyasına destek

Sağlık

Kargo şirketi UPS Türkiye, hem 2 bin 900 çalışanı ile organ bağışında bulundu hem de 35 bin dolar bağışlayarak Türk Böbrek Vakfı'nın başlattığı ''Organ Bağışı Kampanyası''na destek verdi.

UPS Vakfı’nın bu bağışı ile temin edilecek diyaliz makineleri, böbrek hastalarının tedavisinde kullanılacak. Bu bağış aynı zamanda Van depreminde enkazdan yaralı olarak çıkarılan vatandaşların olası “ezilme sendromu” tedavilerinin yanı sıra, bölgedeki kronik böbrek yetmezliği olan hastalar için gerekli tıbbi malzemelerinin temininde de kullanılacak.

UPS Spor ve Kültür Kulübü’nde gerçekleşen törene UPS Türkiye Ortadoğu ve Orta Asya Bölge Müdürü Haluk Ündeğer, UPS Türkiye Ülke Müdürü Mike Harrell ve Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk katıldı.

UPS Türkiye Ortadoğu ve Orta Asya Bölge Müdürü Haluk Ündeğer şunları söyledi: “UPS Vakfı tüm dünyada sağlıktan eğitime, çevreden toplum güvenliğine kadar birçok alanda kar amacı gütmeden faaliyet gösteren organizasyonlara destek vermektedir. Vakfımız aynı zamanda dünya çapında yaşanan doğal afetlere karşı da duyarlı davranarak hem nakit hem de ulaştırma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardım yapmaktadır. 2010 yılında Haiti’ye yardım eden vakfımız yakın zamanda Van’da meydana gelen depremdeki yaraları bir nebze olsun sarabilmek için ilk günden beri bölgede yardım ve kurtarma çalışmalarında yapan kuruluşlara nakit bağışında bulunma kararı aldı.”

“ORGAN BAĞIŞININ GİZLİ KAHRAMANLARI”
Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk ise, “Vakfımıza göstermiş oldukları hassasiyeti ve destekleri için UPS’e teşekkür ediyorum. Yapmış oldukları katkılar birçok hastamızın derdine çare olacak. Aynı zamanda içinde bulunduğumuz Organ Bağışı Haftası’nda, ülkemizde çözümlenmesi gereken sayısız sorunlardan biri olan organ bağışı konusunda UPS ile olan işbirliği çalışmamızı da duyurmak istiyoruz. UPS Türkiye çalışanları “Organ Bağışının Gizli Kahramanları” oldular. Tüm Türkiye’de genel merkez ve şube çalışanları olarak organ bağışı kampanyası başlatıp organ bekleyen on binlerce hasta için bir umut ışığı olma yolunda önemli bir adım atıyorlar” diye konuştu.