‘Vahşi tıp ve gıda endüstrisi müşteri bekliyor’

'Hastalıklar artıyor. Gıda zannederek yiyip içtiklerimiz bizi çocuk yaşta zehirliyor. Tıp ise üç maymunu oynuyor, duymuyor, görmüyor, uyarmıyor.

12.12.2013 - 11:10

‘Vahşi tıp ve gıda endüstrisi müşteri bekliyor’

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, ‘Hasta Etmeyin Adamı’ adlı yeni kitabında modern tıbbı ve sağlıksız gıda endüstrisini eleştiri bombardımanına tutuyor. Prof. Küçükusta kitabında, “Bugün tıbbın en büyük marifeti, ‘kontrole git bakalım, neren hastalanmış’ demek. O büyük an gelip de hastalandığımızda büyük bir sevinçle üzerimize atılıyor. Testler, tahliller, MR’lar, ilaçlar, cihazlar, ameliyatlar…‘Vahşi tıp’ ve ‘sağlıksız gıda endüstrisi’ ortak çıkarlar doğrultusunda adeta sırt sırta vermiş ‘müşteri’ bekliyor” diyor.

Modern tıbbın robotu olmamış, ‘şefkatli’ hekimlerin de var olduğuna değinen Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, kitabında, gündelik hayatta farkına bile varmadan, daha da kötüsü sağlıklı olmak adına tükettiğimiz zehirlere dikkat çekiyor. Uluslararası tıp yayınlarını yakından takip eden yazar, dünyada neler olup bittiğini ve çıkarılması gereken dersleri akıcı bir dille anlatıyor.

Koruyucu hekimliğe vurgu yapan Prof. Küçükusta’ya göre asıl marifet, eski zamanlardaki gibi sağlıklı yaşamak ve hastalanmamak. Bunun için de ambalajlı yalanları yutmamak gerekiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...