Vücudu kurtlanan kadın tedavi altında

Sivas'ta üzerine sıcak su dökülen ve hastaneye gidemediği için vücudunda kurtlanmalar oluşan kadın, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi ediliyor.

Anadolu Ajansı 10.06.2014 - 00:10

Vücudu kurtlanan kadın tedavi altında

Alınan bilgiye göre, Sivas'ta yaşayan 35 yaşındaki Nuriye Kurt'un üzerine geçen ay sıcak su döküldü. Hastaneye gidemeyen Kurt'un vücudunun çeşitli yerlerindeki yanıklarda, bir süre sonra kurtlanmalar oluşmaya başladı. Evinden ağır kokular gelmesi üzerine Kurt'un komşuları durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Kurt, eve gelen sağlık ekiplerinin yardımıyla CÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi Servisi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yanık ünitesinin sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan, Nuriye Kurt'un 25 gün önce hastaneye getirildiğini, ağır koku nedeniyle kimsenin yanına yaklaşamadığını söyledi. Hastaneye geldiğinde Kurt'un durumunun çok kötü olduğunu belirten Turan, şunları kaydetti: "Yaraların çoğu çürüme zeminindeydi ve yaralarda kurtlanmış alanlar mevcuttu. Yaklaşık 2.5 saat ölü doku temizliği yaparak çürümek üzere olan dokularla mücadele ettik. Kurtların temizliği yapıldı ve sonra hastamızı yoğun bakım servisine alındı. Hastayla ilk 10 günde herhangi bir diyalog kuramadık. Hasta koma halindeydi yavaş yavaş tedavilerimizde yanıt vermeye başladı. Yaralarının günlük bakımını yapıyoruz. Sol kolunda biraz yarası var. Orayı da diğer taraflardan alacağımız deri parçalarıyla kapatacağız. Hastamızı tekrar hayata kazandıracağız."

Turan, hasta yaşının genç olması dolayısıyla yaralarının hızlı bir şekilde iyileşmeye başladığını ifade etti.

Nuriye Kurt'un herhangi bir yakınının olmadığını belirten Turan, "Yemekleri ve bakımını serviste bulunan arkadaşlarımız yapıyor, onlar besliyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...