Yasak kapsamına nargile de alındı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzioğlu, sigara içilmesinin açık alanlarda da sınırlanmasına ilişkin, "Yasa kapsamı içerisine nargileyi de aldık. Ama yönetmeliklerle kapsamda yeni genişlemeler yapıyoruz" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.09.2014 - 11:40

Yasak kapsamına nargile de alındı

Açılış ve çeşitli temaslar için Karabük'te bulunan Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, açık alanlarda da sigara içilmesinin yasaklanması yönündeki soruları yanıtladı.

Bunun yeni bir yasal bir düzenleme olmadığını belirten Müezzinoğlu, "Yasal düzenleme anlamında ihtiyacımız yok. Daha önce yasal düzenlemeleri bu anlamda yaptık. Yasa kapsamı içerisine nargileyi de aldık. Ama yönetmeliklerle kapsamda yeni genişlemeler yapıyoruz" dedi.

Özellikle çocuk parklarında tamamen yasaklanacağını ifade eden Müezzinoğlu, "Diğer parklarda da belirli bir mekanda, parkın belirli köşesinde sigara içilen alan yapma. Yine hastane ve ibadethane bahçelerinde sigara içilebilecek alan yapılması. Halka açık restoran ve kafeterya gibi açık havadaki mekanlarda da açık havanın sigara içilen ve içilmeyen bölümleri gibi düzenlemelerin hazırlıklarını yapıyoruz. Onlar tamamlanınca Başbakanlığa sunacağız. Genelge olarak yayınlayacağız. Muhtemelen önümüzdeki bir iki ay içerisinde tamamlanmış, yılbaşı itibariyle başlamış oluruz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...