“Yaşamayı Seç”

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında 7’den 70’e herkese ulaşmak için bir dizi etkinlik düzenliyor. “Yaşamayı Seç” sloganıyla yapılacak etkinlikler hafta boyunca devam edecek.

28.02.2013 - 11:11

“Yaşamayı Seç”

Yeşilay Haftası’nda Yeşilay Cemiyeti, bir dizi etkinlikle sağlıklı yaşama dikkat çekerek bağımlılıklar konusunda kamuoyunu bilgilendiriyor. “Yaşamayı seç” sloganı ile başlayacak etkinliklerle hedeflenen; insanların kendilerine sağlıklı bir gelecek hediye etmesi.

Yeşilay Haftası etkinlikleri 2 Mart’ta “Çocuklarla Yeşilin Her Tonu” başlıklı etkinlikle başlayacak. İstanbul’da çeşitli alışveriş merkezlerinde gerçekleşecek olan etkinlikler, Yeşilay konusunda bilgi verirken, sağlıklı yaşama dikkat çekecek oyunlarla çocukları coşturacak. Etkinliklerde çocuklar için kum boyama atölyesi, yüz boyama, şekilli balonlar, patlamış mısır standı ve çizgi film kahramanları olacak. Yeşilay standında sağlıkla ilgili eğitici sorular sorulacak ve Yeşilay balonları dağıtılacak.

BİSİKLET TURUNA HERKES KATILABİLİR
3 Mart Pazar günü, 16 ilde eş zamanlı bisiklet turu etkinliği düzenlenecek. Bağımlılıklardan uzak ve sağlıklı bir yaşama dikkat çeken etkinlik her yaş grubuna açık olacak.

Ayrıca İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası ile Yeşilay’ın ortak çalışması “Benim Servisçim Sigara İçmiyor” ile Yeşilay ve Bezm-i Âlem Üniversitesi’nin "Dumansız Kampüs" projelerinin tanıtılması ve Yeşilay gençlik liderlerinin Cumhurbaşkanı’nı ziyareti diğer etkinlikler arasında yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...