Yaşı 20, kilosu 350 (Obezite tedavisi görmek istiyor)

Halep'teki saldırılardan kaçarak bir yakını ile Reyhanlı'ya yerleşen 20 yaşındaki Hamigo, aşırı kiloları yüzünden sıkıntılı günler yaşıyor. Obezite nedeniyle yürüyemeyen genç kız, tedavi olabilmek için yardım bekliyor.

Anadolu Ajansı 13.12.2016 - 12:23

Yaşı 20, kilosu 350 (Obezite tedavisi görmek istiyor)

Suriye'nin Halep kentindeki rejim saldırılarından ve çatışmalardan kaçarak Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığınan 350 kilogram ağırlığındaki Suriyeli genç kız, yeniden yürüyebilmenin hayalini kuruyor.

20 yaşındaki Fadiya Cemil Hamigo, 7 yaşından itibaren kilo almaya başladığını, bu nedenle çocukluğunu yaşayamadığını söyledi.

"SAVAŞ YÜZÜNDEN TEDAVİ OLAMADIM"

Suriye'de birçok kez doktora gittiklerini ancak sonuç alamadıklarını anlatan Hamigo, "Maddi durumumuz iyi olmadığı için ve ülkemde 6 yıldır süren iç savaş yüzünden düzenli bir şekilde tedavi olamadım. Şu an 20 yaşındayım ama 350 kilogram olmak beni çok üzüyor" dedi.

Hamigo, Halep'ten birlikte kaçmayı başardığı halasının yardımıyla hayatını sürdürebildiğini beliterek, "Şu an yürüyemiyorum. Sürekli oturduğum ve uzandığım için bacaklarımda ve sırtımda yaralar oluşuyor. Zaman zaman nefes darlığı da çekiyorum" ifadelerini kullandı.

Hamigo, daha fazla kilo almak istemediğini kendine uzanacak yardım eline ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sayfa Yükleniyor...