Yaza “güzel” girmek isteyenlere estetik ipuçları (Cilt bakımı)

“Bahar enerjisinin ve hava sıcaklıklarının artması ile birlikte, insanların motivasyonlarında da artış gözleniyor. Bu motivasyon artışı, beraberinde değişim ve yenilenme ihtiyacını da getiriyor ve birçok insan yazı yüksek enerji ile karşılamak istiyor” diyen Plastik Cerrah Doç. Gürkan Kayabaşoğlu, yazın sıcak günlerinde estetik cilt sorunları yaşamamak için bahar aylarında önlem almanın yararlı olacağı görüşünde.

Haberler - ntv.com.tr 23.05.2018 - 09:02

Yaza “güzel” girmek isteyenlere estetik ipuçları (Cilt bakımı)

Bahar aylarında yüze yapılacak bazı estetik işlemlerinin yazın insanları daha dinamik ve canlı göstereceğini belirten Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, yaza girmeden yapılabilecek estetik uygulamaları şöyle anlatıyor:

Botoks ve mezoterapi: Mimik kırışıklılarını durdurmanın en etkili ve güvenli yolu botokstur. Özellikle yazın güneşli havalarda gözlerimizi kısarak baktığımız için, mimik çizgileri yüzümüze daha kolay yerleşir. Buna önlem olarak bahar aylarında yaptırılacak botoks, yazın yüze daha pürüzsüz ve genç bir ifade kazandıracaktır.

Yaza hazırlayan uygulamalardan biri de gözaltlarına yapılan mezoterapidir. Bu işlemi, koyu renkli gözaltı problemi yaşayan herkese öneriyorum. Uygulama, gözaltlarının daha canlı görünmesine ve karanlık görüntünün açılmasına yardımcı oluyor. Dolayısıyla özellikle sıcak havalarda gözaltı kapatıcısı kullanma ihtiyacını azaltıyor.

“GENÇLİK AŞISI, YAZIN FONDÖTEN İHTİYACINI ORTADAN KALDIRIYOR”

Her sene yaz mevsimine girerken kadınlara sunduğum bir önerim var; ‘daha az makyaj, daha duru bir cilt.’ Bu nedenle de baharda cilt kalitesini artıracak uygulamalara önem veriyorum. Yaz aylarını daha parlak ve taze görünümlü bir cilt ile geçirmek isteyenler, bahar aylarında bunun hazırlığını yapmalı. Gençlik aşısı belirli aralıklar ile 3 defa uygulanır. İçeriğinde cildin kendi kendini onarması, nem ve esneklik vermesi, sıkılaşması için gerekli etken maddeleri ve cilt için faydalı vitamin ve enzimleri barındırır. Uygulama sonrası savunma mekanizması güçlenir. Cilt daha parlak, yumuşak, nemli ve taze görünür. Bu da yazın fondöten kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

“KUSURLARI HAPSETMEYİN, PRP İLE YOK EDİN”

Açılımı Platalet Rich Plazma, yani trombosit yönünden zengin plazma olan PRP uygulamasında, damar yoluyla aldığımız kanı, özel bir işlemden geçirerek ayrıştırıyoruz ve cilt altına veriyoruz. Bu, hiçbir krem ve serumun yapamayacağı kadar etkili, müthiş bir cilt desteğidir. Eğer akne izlerinizi, cilt yorgunluğunuzu, geniş gözeneklerinizi yaza taşımak istemezseniz PRP ile onları başarılı şekilde tedavi etmek mümkün. Yazın cildinizi makyajın altına hapsederek kusurları gizlemeyin, onları tedavi ederek yok edin. Duru bir cilt ile yazı ferah ve hafif karşılayabilirsiniz.

“DUDAK DOLGUSUNUN KALICILIĞI 1 YIL”

Koyu renk rujlar kış mevsiminde kullanılıyor. Yazın ise daha fresh rujlar tercih ediliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi yazın hedef daha az makyaj. Dolgun ve hacimli dudaklara sadece bir parlatıcı ya da koruyucu bir balm bile yeterli olur. Dolgun dudaklara kavuşmak için ihtiyacınız olan ise sadece bir öğle arası kadar zaman. Etkisi anında görülen yöntemin kalıcılığı ise ortalama 1 yıl kadar.”

TERLEME PROBLEMİ SİZİ ZORLUYOR MU?

Aşırı terleme, çok zor durumda bırakan bir problem. Kişiyi utandırır, sosyal hayatını zorlar hatta psikolojisini bile etkileyebilir. Gerekli hijyenik koşullar sağlandığı halde sonuç alınamıyorsa, botoks ile aşırı terleme tedavisi yapılabilir. Burada kullandığımız etken madde, yüz için yaptığımız estetik botokstan yaklaşık 2-3 kat fazladır. Koltukaltına, ellere ve ayaklara yapılabilir.”

Sayfa Yükleniyor...