Yedi ayda 3 farklı kanseri kontrol altına aldı

Erken teşhis, Konya'da yaşayan Mehmet Yıldız'ın hayatını kurtardı. Vaktinde doktora giden Yıldız'ın gırtlak, cilt ve akciğerlerinde oluşan kanser 7 ayda kontrol altına alındı.

Anadolu Ajansı 11.07.2016 - 12:45

Yedi ayda 3 farklı kanseri kontrol altına aldı

53 yaşındakti Mehmet Yıldız, ses kısıklığı nedeniyle gittiği hastanede yedi ay içinde sigaraya bağlı gırtlak, cilt ve akciğer kanseri olduğunu öğrendi.

Dört operasyon geçiren ve erken teşhis sayesinde yaşama tutunan Yıldız, boğazında açılan delikten nefes alıyor. Hayatta kaldığı için haline şükreden Yıldız şimdilerde, sağlığını bozan sigaradan uzak durulması konusunda çevresindekilere uyarılarda bulunuyor.

"ŞAKA GİBİ, ART ARDA KANSER OLDUĞUMU ÖĞRENDİM"

Yaklaşık 40 yıl içtiği sigaranın hayatını altüst ettiğini söyleyen ve 7 ay önce ses kısıklığı nedeniyle gittiği hastaneden bir daha çıkamadığını dile getiren Yıldız, "Sanki şaka gibi art arda kanser olduğumu öğrendim, bir anda kendimi ameliyat masasında buldum" dedi. 

Her şeye rağmen hayatta kalmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Yıldız, şöyle konuştu:

"Her 'kanser' kelimesini duyduğumda şaşırmadım. Hayata sımsıkı sarıldım. İçime atmayıp, normal yaşamıma devam ettim. Çevremdekiler bile kanser olduğuma inanmadı. Bana 'kansersin' deseler yine şaşırmam. Kanser bana artık grip gibi geliyor. Pozitif bir insanım ama keşke hiç sigara içmeseydim. Kimse sigara içmesin, içerlerse benim gibi olurlar. Büyük bir özveriyle benimle ilgilenen doktorlarıma teşekkür ederim."

Göğüs Cerrahı Prof. Dr. Tamer Altınok, hastaya kulak burun boğaz servisinde gırtlak kanseri teşhisi konulduğunu söyledi.

Sayfa Yükleniyor...