Karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gören Faruk Atamtürk'e doktorlar, durumun ciddileşmesi nedeniyle ciğer nakli olması gerektiğini söyledi.

Aile bireyleri Faruk'a bağışta bulunmak için gönüllü oldu. Testler sonuca en uygun dokunun amcası Kenan Atamtürk'e ait olduğu belirlendi.

Yeğeninin yaşama tutunması için azmeden Kenan Atamtürk, kısa süre içerisinde 25 kilo vererek ameliyata hazır hale geldi ve ciğerinin yüzde 65'i yeğenine nakledildi.

"ORGAN BAĞIŞINI BAŞKASINDAN BEKLEMEK ABES OLURDU"

Kenan Atamtürk, yeğeninin gözünün önünde eriyip gitmesine gönlünün müsaade etmediğini ve gönüllü olarak karaciğerini bağışladığını söyledi.

Yeğeniyle değerlerinin uygun olduğunu öğrendiğinde mutlu olduğunu ifade eden Atamtürk, "Yeğenime ciğerimi verebileceğimi öğrendiğimde çok sevindim. Ancak doktorlar ciğerimde yağlanma olduğunu tespit ettiler ve kilo vermem gerektiğini söylediler. Kısa bir sürede 25 kilo vererek 105 kilodan 80 kiloya düştüm. Hastaneye 25 kilo verdiğimi bildirdiğimde hemen gün verdiler ve nakil gerçekleşti" diye konuştu.

Bu süreçte eşinden çok büyük destek gördüğünü anlatan Atamtürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eşimden Allah razı olsun çok büyük destek oldu. 21 seneden sonra tüp bebek yöntemiyle yeni çocuğumuz olmuştu onu da düşünmek zorundaydım. Ancak diğer tarafta da 17 yaşındaki sırım gibi delikanlının gözümüzün önünde eriyip gitmesine müsaade edemezdim. Organ bağışı konusunu hiç düşünmedim kendi yeğenimin ciğerini başkasından beklemek abes olurdu. Şimdi yeğenim de sağlığına kavuştu, ben de sağlığıma kavuştum çok şükür."

"AMCAM ARTIK CANIMIN YARISI"

Faruk Atamtürk de amcasının karaciğeri ile yeniden yaşama tutunduğu için mutluluk duyduğunu ve amcasına minnettar olduğunu belirtti.

Amcasının büyük bir fedakarlık örneği gösterdiğini vurgulayan Atamtürk, "Amcam bana ciğerini vermeyebilirdi. Eşi de bu konuda ona destek oldu. Amcamdan Allah razı olsun bu yaptığı iyiliği ömrüm boyunca unutmayacağım. Nakil sonrası eski sağlığıma yavaş yavaş kavuşmaya başladım" dedi.