'Yeni yüzüm çok güzel olmuş'

Türkiye'nin yüz nakli olan 5. hastası Recep Sert'in yeni yüzünü gördüğü anın görüntüleri basınla paylaşıldı. Aynada yeni yüzünü ilgiyle inceleyen Sert, kağıda "Çok güzel olmuş. Bu kadarını beklemiyordum" diye yazdı.

04.09.2013 - 18:22

'Yeni yüzüm çok güzel olmuş'

Türkiye'nin yüz nakli yapılan 5. hastası Recep Sert'in yeni yüzünü gördüğü anın görüntüleri basınla paylaşıldı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yüz nakli yapılan Recep Sert'e önce sakal tıraşı yapıldı. Daha sonra Hastanenin Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, yüzüne bakabilmesi için Sert'e ayna verdi.

Aynada yeni yüzünü ilgiyle inceleyen ve zaman zaman yanaklarına dokunan Sert, eliyle "nefis" işareti yaptı. Sert, kendisine verilen kağıda da "Heyecan var sadece. Çok güzel olmuş. Bu kadar beklemiyordum" diye yazdı.

Doç. Dr. Özlenen Özkan, Sert'e kısa süre sonra yüzünü daha iyi hissedebileceğini, şişliklerinin de ineceğini söyledi. Özkan, "Mimikli bir yüzün olacak. Çok daha güzel olacak inşallah" dedi.

Muğla'da 17 Temmuz'da beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist Andrzej Kucza'dan (43) alınan yüz ve çene, 2007 yılında temizlediği silahın ateş alması sonucu yüzünden yaralanan 27 yaşındaki Recep Sert'e 18 Temmuz'da nakledilmişti. Bu ameliyatla Türkiye'de ilk alt ve üst çene, 5. yüz nakli operasyonu gerçekleştirilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...