Yıllara meydan okumak elinizde...

Kısa sürede uygulanan estetik işlemler sayesinde yıllara meydan okuyabilir, güzelliğinize gölge düşüren tüm kusurları yok edebilirsiniz.

13.12.2010 - 09:40

Yıllara meydan okumak elinizde...

Herkes tarafından beğenilmek, çekici bir görünüme kavuşmak birçok kişinin en büyük isteği. Fakat yıllar geçtikçe vücudumuz yaşadığımız stresli hayata ve yoğun tempoya karşı yenik düşüyor.

Vücut şekillendirme ameliyatları sayesinde istenilen görünüme kavuşmanın hayal olmadığını söyleyen Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, yaşlanmanın kaçınılmaz olduğunu fakat gelişen teknoloji sayesinde küçük kusurların kısa sürede yok edildiğini söyledi. Prof. Kışlaoğlu, son yıllarda sıkça uygulanan vücut şekillendirme ameliyatları hakkında şu bilgileri verdi:

“Özellikle 35 yaş üstü birçok erkek ve kadının tercih ettiği estetik işlemler, her insanın rahatlıkla uygulatabileceği işlemlerdir. Yoğun bir koşuşturmaca içinde geçen iş yaşamı, stres, yaşlılık ve kilo alıp vermelere bağlı olarak vücudumuzda bazı değişikliklerin olması normaldir. Fakat bu değişimler kişileri psikolojik olarak yıkmakta, adeta aynalara küsmelerine sebep olmaktadır. Estetik cerrahide vücut şekillendirme olarak adlandırdığımız ameliyatları şu şekilde sıralayabiliriz:

YÜZ SARKMALARINI ORTADAN KALDIRMAK İÇİN...
Mikro lipoinjeksiyon olarak bilinen yağ enjeksiyon yöntemi kullanılır. Bu yöntemde vücudun yağ içeren bölgelerinden liposuction kanülü ile alınan yağ, yüzün çökük ve sarkık alanlarına enjekte edilir. Çökük yanakların, ağız ve burun arasındaki gülme çizgilerinin doldurulması, derideki çökme ve düzensizliklerin giderilmesi, alın çizgilerinin silinmesi, dudakların dolgunlaştırılması ve yüz konturlarının düzeltilmesi amacı ile uygulanır.

KARINDAKİ AŞIRI SARKMALARI YOK EDİLEBİLİR
Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki fazla deri ile yağ dokusunun alınmasını ve karın duvarı kaslarının gerilmesini içeren bir ameliyattır. Bu operasyon sarkan karın gerilerek düzeltilir, deri aşağıya doğru çekilerek fazla olan bölge çıkarılır. Bir gün sonra hastaneden çıkıp evinizde dinlenebilirsiniz. Her 2–3 günde bir doktorunuz pansumanınızı yapar.10 gün sonra dikişler alınır ve normal hayata dönebilirsiniz.

ALT BEDEN VE KALÇALARIN KALDIRILMASI
Çok gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda kalçalar sarkabilir. Operasyon genel anestezi ile hastanede yapılan 4–5 saatlik bir ameliyattır. Hasta bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabilir. 10–15 gün evde istirahat ettikten sonra yavaş yavaş sosyal hayatına dönebilir.

GÜZEL VE GERGİN KOLLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ
Üst kollardaki şişmanlık Liposuctionla giderilebilir. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır ve ameliyat 1 saat kadar sürer. Ameliyattan sonra hasta hemen evine gidebilir ve ertesi gün normal hayatına dönebilir. 3 hafta bandaj uygulanır. Üst kollardaki gevşeklik için operasyonise genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Hasta aynı gün evine çıkabilir ve 1 hafta içinde normal hayatına dönebilir. Bir müddet ağır kaldırmamalı ve kol hareketlerini kısıtlamalıdır.

MASTOPEXY YÖNTEMİYLE, GÖĞÜS DİKLEŞTİRME
Bu operasyon genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın yapılması genellikle 1,5–3,5 saat arasında bir süre alır. Memeleriniz ilk 1–2 gün hafif mor, şişmiş görünür ve rahatsızlık verebilir, ama ciddi bir ağrı oluşturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çıkarılır.


DEKOLTE ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?
Dekolte estetiği 4 basamakta tamamlanır.
Kırışıklıklara dolgu: Bu bölgedeki deri elastikiyetinin bozulmasıyla oluşan sarkma ve ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle doldurarak daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilir.

Peeling ile canlandırma: Küçük peeling ajanları ile derinin canlanmasını sağlayarak, elastikiyetini artıracak işlemler uygulanıyor. İleri derecede artmış çizgilenme varsa yağ enjeksiyonları yapılıyor.

Meme estetiği: Dekolte problemleri meme kaynaklıysa, her iki meme birbirine çok bitişikse bu dekoltenin görüntüsünü de bozuyor. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılarak, dekoltenin güzel olmasına yardımcı olunuyor.

Botoks ve yağ enjeksiyonu: Bu bölgeye Botoks ve yağ enjeksiyonu da uygulanıyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlıyor, yağ enjeksiyonuyla da çizgiler yok ediliyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...