Yıllara meydan okumanın en doğal yolu

Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar’a göre, ışıldayan, gencecik ve sıkı bir cilde sahip olmak için en iddialı kozmetik ürün; doğanın insanlara hediye ettiği yeşil çay.

ntv.com.tr 24.03.2015 - 16:17

Yıllara meydan okumanın en doğal yolu

“Günde üç kez vereceğiniz yeşil çay molası hem ruhunuzu hem de bedeninizi genç tutacak. Yeşil çay içerek yıllara meydan okuyabilirsiniz” diyen Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar güzellik iksiri yeşil çayın faydalarını şöyle anlatıyor: 

“Yeşil çay içmek için kırışıklıkların ilk belirtilerini beklemeyin. Yeşil çay yüksek antioksidan içeriği ile cildin yenilenmesini hızlandırır ve kolajen üretimini destekler. Yaşın ilerlemesiyle kaybolan cilt elastikiyetinin önüne geçmek için günde 2-3 fincan yeşil çay içebilirsiniz. Göz çevrenizdeki yorgunluk belirtilerinden kurtulmak için içtiğiniz yeşil çay poşeti ile gözlerinize rahatlatıcı kompres uygulayabilirsiniz.

SELÜLİTLERE VEDA EDİN

Bacaklardaki ödem, selülit ve varis şikayetleri hem bacakların estetik açıdan kötü gözükmesine neden oluyor hem de cildin yaşlanmasını hızlandırıyor. Unutmayın ki pürüzsüz bacaklar genç ve sağlıklı bir vücudun en önemli göstergesidir. Bacaklarınızı günde 3 fincan yeşil çay ile sigortalayabilirsiniz. Araştırmalar damar kalitesini artırıcı ve diüretik özelliği sayesinde yeşil çayın bacak sağlığı üzerindeki olumlu etkisini destekliyor.

IŞIL IŞIL SAÇLAR İÇİN...

Antioksidan kaynağı olan yeşil çayın, saç dökülmesine yol açan dehidrotestosteron (DHT) hormonu üzerinde etkili olduğu, kepeği önleyerek, yeni saç kökü oluşumu sağladığı biliniyor.

SAĞLIKLI DİŞLERİN SIRRI

Bir insana sağlıklı bir gülümseme kadar yakışan başka ne olabilir? Yemek sonrasında içeceğiniz 1 fincan yeşil çay hem diş ve diş eti bakımınıza yardımcı oluyor hem de ağız kokusunu gidererek doğal bir ferahlık sağlıyor.

CİLT LEKELERİNDEN KURTULUN!

Yeşil çayın yüksek antioksidan içeriği ile yaşlılık lekelerine karşı savaş açabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında güneşe maruz kalan ciltte oluşan bu lekeler için yeşil çay tüketmeyi unutmamalısınız. Yaz aylarında 3 poşet yeşil çay ve bir limonun suyunu sıcak suda 3-5 dakika bekleterek kendi gençlik iksirinizi hazırlayabilirsiniz."

Sayfa Yükleniyor...