'Yoğun bakımda kebap keyfine' hastaneden açıklama

Hijyen kurallarının maksimum seviyede olması gereken yoğun bakım ünitesinde, çalışanların kebap yerken çekilen fotoğraflarına, hastane yönetiminden açıklama yapıldı: Kabul edilemez bir durum, gerekli cezai işlem uygulanacak.

14.01.2015 - 21:20

'Yoğun bakımda kebap keyfine' hastaneden açıklama

Elazığ'da Özel Hayat Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde, sağlık personelinin kebap yerken çekilmiş fotoğrafları, "Bu kadarı da olmaz" dedirtti.

Özellikle sosyal paylaşım sitelerinde büyük tepkiye neden olan olayın ardından söz konusu hastane yönetimi personelin yaptığının kabul edilemeyecek bir durum olduğunu ve gerekli cezai işlemi uygulayacaklarını açıkladı.

Elazığ Özel Hayat Hastanesi yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "14.01.2015 tarihinde hastanemiz bünyesinde çalışan personelimizin yemek yenmemesi gereken bir alanda yemek yediği ve bu kabul edilemeyecek durumu çekmiş olduğu bir fotoğrafla sosyal medyada paylaştığı tespit edilmiştir. Bu durum üzerine , hastanemiz yönetimi acil olarak ilgili personel hakkında soruşturma başlatmış olup, gereken cezai işlem uygulanacaktır." 

Olayla ilgili Elazığ Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı da inceleme başlattı.

Sayfa Yükleniyor...