İlişkili Haberler

İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan hemşire E.G.'nin sosyal medya paylaşımları büyük tepki çekti.

E.G. hemşire, paylaştığı fotoğraflardan birine "Şu an evdeyim arkadaki de çok pahalıya aldığım tablo. 04.20 kafası. Ölmeye ramak kalalardan bir minicik tablo" notunu düşmüştü. 

SKANDAL PAYLAŞIMLAR SONRASI İLK AÇIKLAMA

Hürriyet'in haberine göre, sosyal medyadaki skandal paylaşımlarının ardından bir televizyon programında açıklama yapan E.G., şunları söyledi: 

"Tamamen gençliğimin vermiş olduğu cahillikten kaynaklı çekimlerdi. Sonrasında çok pişman oldum. Tamamen cahillik yani. Sağlık Bakanlığı'nın hassas çizgisi zaten hasta mahremiyeti. Bu benim cahilliğimle kaynaklı.

"HASTA YAKINLARINDAN ÖZÜR DİLERİM"

Yoğun bakım ortamlarında böyle şeylere çok dikkat edilir. Türk halkından böyle bir hatadan dolayı özür dilerim. Sağlık Bakanı'ndan özür dilerim. Benim yaptığım hatayı herkes yapacak diye bir şey yok. Zor durumda bıraktığım başhekimim, baş hemşirem ve meslektaşlarımdan özür diliyorum. Benim için çok büyük bir dersti. Daha dikkatli olunmasını önerebilirim. Hasta yakınlarından özür dilerim.

"BEN DE BÖYLE BİR TEPKİ VEREBİLİRDİM"

Bu olaylar yüzünden bana dönüşler çok sert oldu. Sosyal hesaplarımı dondurmak zorunda kaldım. Ailem ve yakınlarım da kapatmak zorunda kaldı. Böyle bir şey görsem ben de belki böyle tepki verebilirdim."