Yoğun bakımdan ne zaman çıkacağını sordu

Türkiye’de ilk yüz nakli gerçekleştirilen Uğur Acar'ın durumu iyi. Öğle saatlerinde uyandırılan Acar doktorlarına, yoğun bakımdan ne zaman çıkacağını soran bir not yazdı. Gazetecilerin 'Ne zaman aynaya bakabileceği' sorusuna ise doktorun yanıtı 'Haftaya' oldu

23.01.2012 - 16:20

Yoğun bakımdan ne zaman çıkacağını sordu

Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, yüz nakli yapılan Uğur Acar'ın, bir kağıda yoğun bakımdan ne zaman çıkacağını soran bir not yazdığını söyledi.

Prof. Özkan, nakil yapılan hastaların dünden daha iyi olduklarını ve sabahtan itibaren tepkiler vermeye başladıklarını bildirdi.

Uğur Acar'ın uyandırıldığını hatırlatan Özkan, ''Uğur uyandı. Biz kendisine bir sıkıntı ya da ağrısının olup olmadığını sorduk. O da bize olumlu, bir sorun yok anlamında el işareti yaptı'' dedi.

Acar'ın bir şeyler yazmaya çalıştığını da anlatan Özkan, ''Çok iyi okuyamadık ama ne zaman yoğun bakımdan çıkacağını soran, biran önce çıkmak istediğini belirten bir not yazdı'' diye konuştu.

Prof. Dr. Ömer Özkan, Uğur Acar'ı bir süre sonra yoğun bakım ünitesinden çıkarıp, rutin bakımlara almak üzere normal servise çıkaracaklarını söyledi.

Uğur'a ayna verilip verilmeyeceği sorusuna ise Özkan, ''Herkes aynı soruyu soruyor. Aynayı haftaya vermeyi planlıyoruz'' diye cevap verdi.

Hastaya psikolojik destek verildiğini ve tedavi süresince de verileceğini anlatan Özkan, Uğur Acar'ın ağabeyi Mustafa Acar ile de bugün görüşeceklerini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...