Yuttuğu kol saati ameliyatla alındı

Van'da, psikolojik rahatsızlığı bulunan 22 yaşındaki Erhan Ö'nün yuttuğu kol saati, cerrahi operasyonla yemek borusundan çıkarıldı.

Anadolu Ajansı 29.01.2014 - 17:54

Yuttuğu kol saati ameliyatla alındı

Van'ın Özalp ilçesinde yaşayan ve psikolojik sorunları bulunduğu öğrenilen Erhan Ö, aniden rahatsızlanınca ailesi tarafından YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezine kaldırıldı.

Göğüs Cerrahi Bölümünde tedavi altına alınan Ö'nün tetkiklerini yapan Yrd. Doç Dr. Fuat Sayır ile Dr. Duygu Mergan İliklerden, hastanın yemek borusunda 6 cisim bulunduğunu tespit etti.

Ameliyata alınan Erhan Ö'nün yemek borusundan aralarında kol saati ve oyuncak parçalarının da bulunduğu 6 cisim çıkarıldı.

Dr. İliklerden, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanın kliniğe yutma güçlüğü ve yemek yiyememe şikayetiyle geldiğini belirterek, yapılan tetkiklerde yemek borusunda yabancı cisimler tespit ettiklerini ve bunun üzerine hastayı ameliyata aldıklarını söyledi.

Hastanın, ameliyat sonrası sağlık durumunun iyi olduğunu vurgulayan İliklerden, Erhan Ö'nün tedavisinin ardından taburcu edileceğini bildirdi.

Hastanın yakınları ise girdiği bunalım sonucu evde bulunan bazı cisimleri yutan Erhan Ö'yü yemek yiyemediği ve yutkunamadığı için hastaneye kaldırdıklarına değinerek, yemek borusundan çıkan cisimleri gördüklerinde kendilerinin de büyük şaşkınlık yaşadığını ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...