Yüz estetiğinde kadın-erkek oranı eşitlendi!

ABD’de ‘ünlülerin estetikçisi’ olarak tanınan, Prof. Vita Qutela, erkeklerin yüz estetiğine gösterdiği ilginin arttığını ve kadınlar kadar yüz estetiği yaptırdıklarını söyledi.

08.04.2011 - 17:08

Yüz estetiğinde kadın-erkek oranı eşitlendi!

“Estetik ve Plastik Yüz Cerrahisi’nde Yeni Yaklaşımlar” konulu sempozyumunda buluşan ünlü estetik uzmanları yüz estetiğindeki son eğilimleri anlattı.

Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Akademisi Eski Başkanı Prof. Dr. Vita Qutela, artık estetik operasyonlarda kadın ve erkek sayısının birbiriyle eşitlendiğini, sadece bazı operasyonlarda bu dağılımın farklılaştığını belirterek şunları söyledi:

“Örneğin saç ekimi operasyonlarında hastalarımızın yüzde 75’ini erkek yüzde 25’i kadın. Burun ameliyatında ise durum tamamen farklı, çünkü burun estetiğini yaptıranların çoğunu kadın hastalar oluşturuyor. Yüzde yapılan estetik operasyonlarda ise kadın ve erkek oranının eşitlendiğini söylemek mümkün.”

EKONOMİK KRİZ, ESTETİK OPERASYON TALEBİNİ DÜŞÜRDÜ
Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Akademisi Başkanı Prof. Sykes, 10 yıl öncesine göre estetik operasyonlarda beklentilerin doğal olanı istemek yönünde değiştiğini, çok yeni dolgu maddeleri geliştirildiğini belirtti. Sykes, 2008 yılında ABD’de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle estetik operasyonların sayısında görülmemiş bir düşüş yaşandığını, buna karşılık çeşitli dolgu maddeleriyle yapılan estetik işlemlerde bir patlama yaşandığını söyledi.

HOKKA BURUN İSTEYEN KALMADI
Artık kadınların hokka burun istemediklerini, eskiden burun ameliyatlarında sınırlı bazı tekniklerin kullanılması nedeniyle hep birbirine benzeyen burunların ortaya çıktığını anlatan Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi Başkanı Prof. Dr. Pietro Palma ,“Hokka burun yaptırmanın modası geçti. Biz estetik cerrahları artık gelişen ameliyat teknikleri sayesinde, her hastamıza özel burun yapıyoruz. Bu nedenle sokağa çıktığınızda birbirine benzeyen burunlar görmüyorsunuz. Bir kişinin yüzüne ilk baktığınızda önce gözlerine ve dudaklarına bakarsınız. Kötü yapılmış bir estetik operasyon söz konusuysa, bunun tam tersini yaparsınız. Kişinin burnuna odaklanırsınız. Oysa güzel olanı, kişinin tüm yüz hatlarıyla uyumlu olarak yapılan estetik işlemdir” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...