Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, NTV yayınına katıldı ve yüz nakil yapılan Uğur Acar’ın durumunun gayet iyi olduğunu söyledi.

Prof. Özkan, “Uyandırma işlemlerine başladık, Uğur Acar, önümüzdeki saatlerde tamamen uyanmış olacak” dedi.

Komplikasyon olasılığına tekrar değinen Prof. Özkan, “Daha önce de belirttiğim gibi ameliyattan sonraki 10 gün kritik. İlk 24 ve 48 saat çok önemli” diye konuştu.

Prof. Özkan, “Uğur Acar aynada yüzünü ne zaman görecek” sorusunu ise “Ne zaman göreceğine dair bir takvim yok, ona birlikte karar vereceğiz” şeklinde yanıtladı.

Dünya Tıp literatürüne geçen ameliyatta Prof. Özkan’ın ekibindeki isimlerden biri de eşi Özlenen Özkan’dı. Prof. Ömer Özkan, eşinin ekibin bir parçası olmasını, “Aynı ekipte olmak faydalı oldu. Birbirimizi motive ettik, mutlaka avantajlı oldu” sözleriyle değerlendirdi.

Yard. Doç. Dr. Özlenen Özkan ise “Bu nakil yaklaşık bir yıldır gündemimizdeydi, neredeyse tek konuydu. Nakli 30 Aralık’ta yapmayı planlıyorduk, 20 gün geciktik ama inşallah iyi olacak” diye konuştu.

“Daha önce bu tür ameliyatlar yaptığımız için stresli değildik, ama çok heyecanlıydık” ifadesini kullanan Özlenen Özkan, yoğun bir iş temposu nedeniyle küçük kızına fazla zaman ayıramadığını da sözlerine ekledi.