“Zeytinin meyvesi de yaprağı da insanoğlu için şifadır”

Türkiye’nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir’in Gömeç ilçesinde 4. Geleneksel Gömeç Hasat Şenliğine katılan Fitoterapist Dr. Ümit Aktaş, Türkiye'nin zeytin cenneti olduğunu söyledi, “Zeytin ağacı her şeyiyle şifadır. Zeytinin meyvesi de yaprağı da insanoğlu için şifadır” dedi.

Haberler - ntv.com.tr 14.10.2018 - 13:02

“Zeytinin meyvesi de yaprağı da insanoğlu için şifadır”

4. Geleneksel Gömeç Zeytin Hasadı bu yıl renkli görüntülere sahne oldu. Her yıl farklı etkinliklere ev sahipliği yapan ve giderek artan bir katılımla ’in toplumsal ve ekonomik yaşamında vazgeçilmez bir rol oynayan hasat şenliğinde, hasadın bereketi paylaşıldı.

“İLAÇSIZ YAŞAMAK ZEYTİNYAĞIYLA MÜMKÜNDÜR”

Zeytin hasadına katılan Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, zeytin ağacının her şeyiyle şifa olduğunu söyleyen Dr. Aktaş, “Zeytin ağacı her şeyiyle şifadır. Zeytinin meyvesi de yaprağı da insanoğlu için şifadır. Zeytin ağacı ölmez ağaç olarak adlandırılır, çünkü yüzlerce sene yaşar ve bu yüzlerce sene boyunca bize meyve vermeye, yağ vermeye devam eder. Dünya üzerinde başka böyle bir canlı yok. Zeytin ağacının yaprakları bile en önemli en kıymetli antimikrobiyal maddeleri içerir, kan şekerimizi ve zararlı yağları düşürür. Çok ciddi etken maddelere sahiptir. Siz zeytin ağacının meyvesi olan zeytini sıkarsanız başka işlem yapmadan zeytinyağını elde edersiniz. Zeytinyağı sağlığımız için çok önemlidir. Dünyanın en kıymetli en sağlıklı yağıdır. Biz bir zeytin cennetiyiz eğer sağlıklı olmak istiyorsanız hayatınızda bol bol zeytinyağı bulundurun. İlaçsız yaşamak zeytinyağıyla mümkündür. Eğer sağlıklı olmak istiyorsanız her sabah uyandığınızda bir fincana 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı koyun için sizden sağlıklısı olmayacaktır” dedi.

Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş

Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş

Yoğun katılım ile gerçekleşen 4. Geleneksel Gömeç Zeytin Hasadına Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, Gömeç Kaymakamı Önder Coşkun ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sayfa Yükleniyor...