16. Uluslararası Bodrum Dans Festivali başladı

16. Uluslararası Bodrum Dans Festivali, Bodrum ilçesinde başladı.

Anadolu Ajansı 27.05.2015 - 09:31

16. Uluslararası Bodrum Dans Festivali başladı

Bodrum Dans Kulübünce bu yıl 16'ıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Bodrum Dans Festivali, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde Küba Linda grubunun yaptığı dans gösterisiyle başladı. İlçede 5 gün sürecek festivali İsveç, Fransa, Almanya, Rusya, Bulgaristan, Macaristan, Letonya, Moldova, Polonya ve Ukrayna’dan gelen 14 gönüllü ile Bodrum Dans Kulübü ekiplerince hazırlandı. 

Bodrum'un çeşitli noktalarında 5 gün sürecek festivalde Kenya, Gürcistan, Yunanistan, Bulgaristan, Estonya, Kırgızistan ve Küba'dan gelen 7 ülke dansçıları çeşitli dans gösterileri sunacak. 

Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl 16'ıncısını düzenledikleri festivale katılımın oldukça yoğun olduğunu söyledi.

Festivale istikrarlı bir şekilde hiç ara vermeden 16 yıldır devam ettiklerini anlatan Özvezneci, "Festival her sene giderek büyüyor. Bu yılda birbirinden güzel şovlar ve gösteriler bizleri bekliyor. Bu yıl festival 5 gün sürecek. Bu süre boyunca Küba'dan, Estonya'ya, Yunanistan'dan Bulgaristan'a kadar birçok ülke bizlerle birlikte olacak" dedi.

Özvezneci, Türkiye'nin birçok bölgesinden de binin üzerinde dansçının festivale renk katacağına değinerek, "Bodrum'un her köşesinde dans dolu günler geçireceğiz. Bu organizasyona 11 ay hazırlanıyoruz. Bunun sonunda da festivali yapıyoruz. Bu akşam Küba Linda grubunun gösterisiyle güzel bir gece sunuyoruz" diye konuştu.

Festivalde aralıklarla etkili olan yağış nedeniyle çoğunluğu dansçıların oluşturduğu seyirci topluluğu sahneye çıkarak yağışın dinmesini bekledi. Seyirciler bu sırada çalan hareketli şarkılarla dans ederek zaman geçirdi. Bazı izleyenlerin ise yerlerinden hiç kalkmadan şemsiyeleriyle yağışın dinmesini beklemesi ise ilginç görüntüler oluşturdu.

Festival, yerli ve yabancı grupların pazar gününe kadar sahneleyecekleri çeşitli dans gösterileriyle devam edecek.

Sayfa Yükleniyor...