1915'ten 15 Temmuz'a İzmir'de sahnelendi

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in yazıp oynadığı 1915'den 15 Temmuz'a adlı tiyatro gösterisi İzmir'de izleyiciyle buluştu.

14.07.2018 - 09:48

1915'ten 15 Temmuz'a İzmir'de sahnelendi

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in yazıp oynadığı 1915'ten 15 Temmuz'a  isimli tiyatro gösterisi İzmir'de sahnelendi.  Atatürk Kültür Merkezi'ndeki gösteri öncesinde açıklamada bulunan Yenilmez,  sanat kerkezi olarak geleneksel Türk tiyatrosu alanında eğitim veren tek kurum olduklarını söyledi.

Daha önce Çanakkale Destanı'nı anlatan dizi ve tiyatro gösterilerinde yer aldığını aktaran Yenilmez, "15 Temmuz hain darbe girişimi olduktan sonra oyunumuzu 1915'ten 15 Temmuz'a yönlendirdik" dedi.

Tek kişilik tiyatro gösterisi Türklerin Anadolu'ya gelişinin anlatımıyla başladı. Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşu ve Çanakkale Savaşı ile devam eden gösteri, 15 Temmuz hain darbe girişimindeki kahramanların hikayesiyle son buldu.

İzleyicilerin büyük beğenisini toplayan gösteride bazı izleyiciler gözyaşlarına hakim olamadı.  Yenilmez, oyun sonunda kendisine takdim edilen çiçeği bir şehit eşine verdi, çiçeğin şehidin mezarına konulmasını rica etti.

Sayfa Yükleniyor...