20. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buluyor

Bu yıl 20'ncisi düzenlenen "Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri"ne tiyatro ve sinema dallarında aday olmaya hak kazanan isimler belli oldu.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.04.2015 - 09:43

20. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buluyor

Jüri başkanlığını Zuhal Olcay'ın yaptığı sinema ödüllerinde, müzikal ya da komedi dalında, "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adayları Büşra Pekin, Gupse Özay ve Leyla Lydia Turgutlu, "En Başarılı Erkek Oyuncu" adayları ise Cem Yılmaz, Engin Günaydın ve Şevket Çoruh olarak belirlendi. 

Aynı kategoride, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adayları Füsun Demirel, Tülin Özen ve Zerrin Tekindor, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" adayları Cezmi Baskın, Çağlar Çorumlu ve Zafer Algöz oldu. 

Dram dalında "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülüne Ahu Türkpençe, Farah Zeynep Abdullah ve Nurgül Yeşilçay, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülüne Erdal Beşikçioğlu, Mert Fırat ve Serkan Keskin aday gösterildi. 

Dram kategorisinde "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adaylığına Işıl Yücesoy, Lale Başar ve Vildan Atasever, "En Başarılı Erkek Oyuncusu" adaylığına ise Ahmet Rıfat Şungar, İlyas Salman ve Settar Tanrıöğen değer bulundu. 

TİYATRO KATEGORİSİ ADAYLARI

Üstün Akmen'in jüri başkanlığını üstlendiği tiyatro ödüllerinde, "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adayları Aliye Uzunatağan, Melisa Sözen ve Meltem Cumbul, "En Başarılı Erkek Oyuncu" adayları Bedir Bedir, Edip Tepeli ve Rıza Kocaoğlu olarak belirlendi.

"Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adayları Aslı Yılmaz, Canan Atalay ve Selin İşcan, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" adayları Deniz Celiloğlu, Emre Çakman ve Ushan Çakır oldu.

Komedi, müzikli oyun ya da müzikal dalında "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" adaylığına Ayça Koyunoğlu, Gökçe Bahadır ve Özge Borak, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" adaylığına Alican Yücesoy, Bekir Aksoy ve Levent Üzümcü seçildi. 

"Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülüne Aylin Kontente, Eylül Soğukçay ve Selen Uçer, "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülüne Arda Aydın, Onur Buldu ve Mustafa Dinç aday gösterildi. 

ÖZEL ÖDÜLLER

"Ayhan Işık Özel Ödülü"ne "Çalsın Sazlar" ve "Yağmur Kıyamet Çiçeği" filmleriyle Engin Hepileri, "Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü"ne "Mavi Dalga" filmi oyuncuları Albina Özden, Ayris Alptekin, Begüm Akkaya ve Nazlı Bulum ve "Sivas" filmindeki rolüyle Doğan İzci layık görüldü. 

"20. Yıl Sinema Seçici Kurul Üstün Performans Ödülü"nü Ayberk Pekcan, Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Nadir Sarıbacak, Nejat İşler, Serhat Mustafa Kılıç ve Tamer Levent aldı. 

Değerlendirme sonucu, "Onur Ödülü" Selma Güneri ve Yusuf Sezgin'e verilecek. 

"Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü"ne Ayla Algan, Anadolu Efes Özel Ödülü"ne Tiyatro Öteki Hayatlar, "Seçici Kurul Umut Veren Oyuncu Ödülü"ne Özlem Öçalmaz, "Seçici Kurul Drama Özel Ödülü"ne Salih Bademci ve Güneş Sayın, "Seçici Kurul Komedi, Müzikli Oyun ya da Müzikal Özel Ödülü"ne Tuğrul Tülek ve Gizem Erdem, "Seçici Kurul Üstün Performans Ödülü"ne Genco Erkal, Onur Ödülü'ne ise Işık Yenersu değer bulundu. 

Ödüller, 4 Mayıs'ta MKM Attila İlhan Salonu'nda gerçekleşecek törenle sahiplerini bulacak. 

Sayfa Yükleniyor...