21. Afyonkarahisar Caz Festivali başladı

Afyonkarahisar’da bu yıl 21'incisi düzenlenen Caz Festivali dün başladı. Yurt içinden ve dünyadan önemli caz sanatçılarının katılımıyla gerçekleşecek festival, 30 Haziran'da sona erecek.

Haberler - İHA 29.06.2021 - 09:15

21. Afyonkarahisar Caz Festivali başladı

21. Caz Festivali yurt içinden ve dünyadan önemli caz sanatçılarının katılımıyla dün başladı. Çekya Prag’dan Lucia Bakaiova Kuartet'in açılış konseri ile başlayan Afyonkarahisar 21. Caz Festivali, üç gün boyunca konserler ve söyleşilerle sanatseverlere keyif dolu anlar yaşatacak.

Caz Festivali, ilk gün açılış töreni ile başladı. Festivalin Yönetmeni Hüseyin Başkadem yaptığı açılış konuşmasında Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Caz Festivali’nde her yıl dünyanın en önemli sanatçılarını sanatseverlerle buluşturduklarını belirterek katılan davetlilere teşekkür etti. 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser de bir şehrin gelişirken sadece ekonomi ile gelişmediğine dikkat çekerek, "Kültürüyle, sanatıyla, sporuyla tamamı bir bütün. Hepsini bir bütünleştirebilirsek o zaman gelişimi sağlıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından ilk gün programında yer alan Çekya Prag’dan Lucia Bakaiova Kuartet'in konseri ile ilk gün sona erdi.

Festival, ABB Kent Orkestrası Kemal Günüç Dörtlüsü ve Solist Lucia Bakaiova kapanış konseri ile tamamlanacak.

Sayfa Yükleniyor...