22. İstanbul Caz Festivali 27 Haziran'da başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 18 yıldır Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen 22. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran’da başlıyor.

ntv.com.tr 22.06.2015 - 14:30

22. İstanbul Caz Festivali 27 Haziran'da başlıyor

Festival, 15’i aşkın mekândaki 35’in üzerindeki konserde 250’den fazla yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlayacak.

Joan Baez, Jools Holland, Marcus Miller, Melody Gardot ve Tigran Hamasyan gibi folk, blues ve cazın önemli seslerinin konserlerinin yanı sıra festival, Fenerbahçe Parkı’ndaki “Parklarda Caz” ve Kadıköy’deki “Gece Gezmesi” etkinlikleriyle Anadolu yakasına da taşınacak.

EMİN FINDIKOĞLU’NA YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ

22. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran Cumartesi akşamı 21.00’da Yeniköy’deki Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleştirilecek açılış töreni ve konseriyle başlayacak. Festivalin bu yılki Yaşam Boyu Başarı Ödülü usta müzisyen, piyanist, aranjör ve besteci Emin Fındıkoğlu’na takdim edilecek.

Ödül töreninin ardından Emin Fındıkoğlu, ilk kez seslendireceği bestelere de yer verdiği yeni projesi Emin Fındıkoğlu+12 konseri ile festivalin açılışını yapacak. Gece, Türkiye’de R&B vokalin aranan ismi Bora Uzer’in festivale özel projesiyle devam edecek. 

FESTİVALİ TAKİPTE KALIN 

İstanbul Caz Festivali her yıl olduğu gibi festivale gelen yıldızların seçme çalışmalarını içeren festival CD’sini müzikseverlerle buluşturacak. EMI Türkiye işbirliğiyle hazırlanan 22. İstanbul Caz Festivali CD’si, önümüzdeki günlerde müzik marketlerde yerini alacak. 

Sayfa Yükleniyor...