27. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, 12 oyun ve 1 konserle 2 Şubat'ta başlayacak ve 24 Mart'a kadar sürecek.

ENKA Kültür Sanat'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, buluşmalar kapsamında 73 oyuncunun performansı ve 18 yazar, 13 yönetmen, 7 çevirmen, 150'den fazla tiyatro sevdalısının desteğiyle 12 tiyatro oyunu sahnelenecek.

27. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları'nda Aristofanes'ten Nazım Hikmet'e, Dürrenmatt'tan Çehov'a, Theresa Rebeck'ten Özen Yula'ya hem genç hem de usta kalemlerin eserleri ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda sahnelenecek. 

TiyatroDot'un "demokratik sistem simülasyonu"nu anlattığı Dövüş Gecesi oyunuyla başlayacak yeni sezon, Kesit, Tatyana, Sarı Sandalye'nin Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Şefine Yanaşma Sanatı Ve Biçimi, İki Kapılı Ev, İstenmeyen (Persona Non Grata) ve Kuşlar oyunları ile devam edecek.

Geçen sezonun ilgi gören grubu Barış için Müzik Orkestrası, istek üzerine yeniden ENKA Sahnesi'ne konuk olacak. Gelecekte daha adil ve barışçıl bir yaşam biçimi yaratmak amacıyla kurulan ve imkanları sınırlı yüzlerce çocuktan oluşan orkestra, Neşeli Pazarlar Konseri'nde barışın sesini yaşıtlarına ve tüm dünyaya duyuracak.

Talimhane Tiyatrosu'nun Göl Kıyısı, Moda Sahnesi'nin Parkta Güzel Bir Gün, Tiyatro Adam'ın 5. Frank, Tiyatro 2000'in Kuvayi Milliye-Kurtuluş Savaşı Destanı oyunlarıyla sürecek buluşmalar, Bo Sahne'nin Bakarsın Bulutlar Gider oyunu ile yaza kadar sezona ara verecek.