2013 yılından itibaren düzenlenen Bodrum Bienali, sanatçı Gülsün Erbil’in girişim ve gayretleri ile 16 yıldır süregelmekte olan “Ekim Geçidi” sergilerinin bir dönüşümünü bizlere sunuyor.

Bodrum Bienali, farklı kültürlerden sanatçı ve sanat izleyicileri arasında iletişim kurmanın yanı sıra kültürel ve sanatsal ortamı zenginleştirecek çağdaş sanat eserlerini izleyicilere sunmayı hedefliyor.

Bu bağlamda resim, heykel, enstalasyon, video, performans vs. gibi değişik disiplindeki yapıtlar, bu etkinlikte yer alıyor. Bunlara ek olarak sanatın farklı disiplinlerinde alanında uzman kişilerin vereceği konferanslar Bienal’in kavramsal kısmını zenginleştirmesi adına önem taşıyor.

Bu yıl Uluslararası Bodrum Bienali kapsamında üst başlığı “Açı” olan, 80 sanatçının farklı disiplinlerde sanat eserleri ile yer aldığı, kavramsal ve soyut işlerin ağırlıklı olduğu sergiler Bodrum’un kültürel alanlarında izleyici ile buluşuyor.

Bienal kapsamında 1 Ekim – 8 Ekim 2017 tarihleri arasında bir hafta sürecek olan konferanslar gerçekleşiyor. Çağdaş sanatın yansımalarını içeren bu konferanslar farklı disiplinlerden alanında uzman kişiler tarafından dinleyicilere sunuluyor.

BİENAL İÇİN KULLANILACAK ALANLAR

Bodrum Kalesi

Yalıkavak Palmarina 

Şevket Sabancı Kültür Merkezi 

Herodot Kültür Merkezi