31. Akbank Caz Festivali başlıyor

Yeniden Şehrin Caz Hali temasıyla düzenlenen 31. Akbank Caz Festivali, bu yıl 1-10 Ekim'de sanatseverlerle buluşacak.

Anadolu Ajansı 09.09.2021 - 08:41

31. Akbank Caz Festivali başlıyor

Farklı mekanlarda Türk caz sahnesinden 100'den fazla sanatçının özel performanslarına ev sahipliği yapacak festivalin programı, çevrim içi tanıtım toplantısıyla açıklandı.

Galataport İstanbul Paket Postanesi ile Müze Gazhane'nin de festivali mekanları arasına eklendi. 

Müzikseverlere caz ile farklı müzik türlerinin bir araya geldiği bir seçki sunacak festival, 1 Ekim'de Galataport İstanbul Paket Postanesi'nde "Elif Çağlar Quartet feat. Defjen Daf Ensemble" konseriyle başlayacak.

Festival kapsamında Türk makam müziği eserlerinin caz düzenlemeleriyle yorumlandığı OttoJazz Ensemble'da Cenk Erdoğan'a neyzen Muhammed Ceylan ve kemençeci Emre Erdal eşlik edecek.

Ramazan Sesler, festival katılımcılarını saksafonda Anıl Şallıel ve piyanoda Kaan Bıyıkoğlu'nun eşlik ettiği, "Babadan Oğula Bir Gırnata Efsanesi" projesiyle ince makamlardan Trakya-Balkan ritimlerine uzanan bir yolculuğa çıkaracak.

Güç Başar Gülle'nin son projesi "Synthetic Vision"un ilk kez sahneye çıkacağı festivalde, Selen Gülün, Çağıl Kaya, Özge Fışkın, İlhan Erşahin, Arto Tunçboyacıyan, Barış Demirel, Kamufle & Lara Di Lara, Okay Temiz, Baki Duyarlar, Şennur Dinleyen, Tolga Karaslan, Ediz Hafızoğlu, Ceylan Ertem, Kaan Çelen, Tolga Bilgin, Tamer Temel, Ercüment Orkut, Volkan Topakoğlu, Oğuz Büyükberber, Can Kozlu, Derya Türkan, Tolga Tüzün, Apostolos Sideris, Deniz Taşar, Yunus Belgin ve Atılgan Nalıncıoğlu'nun da arasında bulunduğu isimler müzikseverlerle buluşacak.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...