5. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri sahiplerini buldu

Final için 3 milyon 150 bin oy kullanılan 5. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri yarışmasında en çok oy alan radyo ve radyocular 20 kategoride ödüllendirildi. Kral Pop Radyo, en iyi pop müzik radyosu seçildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.02.2017 - 10:29 | Son Güncelleme : 10.02.2017 - 10:49

5. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri sahiplerini buldu

Fatih Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen "Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri" sahiplerini buldu.

Zorlu PSM'de gerçekleştirilen "5. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri" törenine çok sayıda davetli katıldı.

Tanıtım filminin gösterimiyle başlayan etkinlikte, radyo günlerinin geçmişten bugüne uzanan öyküsünü yansıtan ışık, ses ve dans gösterileri yapıldı.

Törende konuşan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu yıl ödüller için yaklaşık 500 radyonun başvuru yaptığını söyledi.

Demir, final için 3 milyon 150 bin oy kullanıldığını belirterek, "Bu teveccüh, radyocular adına çıktığımız bu yolda ne kadar doğru bir yönde olduğumuzun bir kanaatidir ayrıca. Radyomuzun 90 yıllık bir geçmişi var. Dünyada da 101 yıllık geçmişe sahip. Yaklaşık bir asırdır radyo şu veya bu şekilde bizimle beraber" diye konuştu.

Radyonun, gördüğü işlev açısından en önemli iletişim aracı olarak kendini muhafaza ettiğini vurgulayan Demir, ödül töreninin, kültürel değerlere verdikleri önemin bir nişanesi olduğunu dile getirdi.

Demir, sanat camiasının, radyolara ve radyoculara çok şey borçlu olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Burada şu anda soyut kültürel mirasın görünen somut kültürel mirasa dönüşünün de güzel bir atmosferini görmüş oluyoruz. Seslerinden aşina olduğumuz, tanıdığımızı radyocuların görünür hale gelmesini arzu ettik. Aslında yaptıkları işle mukayese edildiklerinde hak ettikleri yerde olmadıklarını düşündüğümüz radyocular için bu Sihirli Radyo Mikrofon Ödülleri'nin arkasındayız ve sonuna kadar da devam edeceğiz."

ÜNLÜ SANATÇILAR SAHNEDE

Ön elemesi 18-20 Ocak'ta yapılan yarışmada, finale kalan radyo ve radyocular için oylamalar ise 7 Şubat'ta sona erdi.

En çok oyu alan radyo ve radyocuların 20 kategoride ödüllendirildiği gecenin sunuculuğunu da oyuncu, radyo ve televizyon programcısı Ceyhun Yılmaz yaptı.

Sayfa Yükleniyor...