"Grinin 50 Tonu"nun devamı için milyon dolarlık anlaşma

50 Shades of Grey (Grinin 50 Tonu) filminde başrolleri paylaşan Dakota Johnson ve Jamie Dornan ilk film için 250 biner dolar ücret ve gişe hasılatından da pay almıştı. Ancak serinin devamı için ikilinin milyon dolarlık anlaşmalara imza atacağı iddia ediliyor.

ntv.com.tr 01.08.2017 - 09:56

"Grinin 50 Tonu"nun devamı için milyon dolarlık anlaşma

E.L. James’in dünya çapında 100 milyondan fazla kopya satan "50 Shades of Grey" adlı üçleme kitabı bir fenomene dönüşerek beyazperdeye uyarlandı. An itibariyle dünya çapında 528 milyon dolar hasılat yapan film yapımcısının ve oyuncularının yüzünü güldürdü ve güldürmeye devam ediyor.

Filmin başrol oyuncuları 26 yaşındaki Dakota Johnson ve 32 yaşındaki Jamie Dornan ilk film için 250 biner dolar ve ayrıca gişe hasılatından da pay aldığı söyleniyor. Ancak serinin devamı için ikilinin milyon dolarlık anlaşmalara imza atacağı da dedikodular arasında.

%1 PAY ALMIŞ OLSALAR BİLE RAKAM ASTRONOMİK

Genç oyuncular normal ücretleri olan 250 bin doların yanında hasılattan %1 pay almış olsa bile, bu rakam 5.2 milyon dolar yapıyor. Henüz kariyerinin başındaki isimler için bu rakam Hollywood için bile astronomik. Oscar ödüllü bir başka genç oyuncu Jennifer Lawrence, Hunger Games’de oynamak için 500 bin dolar aldığı düşünülecek olursa aradaki uçurum açıkça görülebiliyor. Zaten halihazırda Hollywood'un en pahalı kadın oyuncuları yılda ortalama 20 milyon dolar kazanıyor. 2014'te 20 milyon doların üzerinde kazanan sadece 5 oyuncu vardı. Bu isimler, Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Kristen Stewart, Reese Witherspoon ve Julia Roberts...

YAPIMCISI BÜTÇEYİ AŞMAK İSTEMİYOR

Öte yandan filmin yapımcısı Dana Brunetti ilk filmin 40 milyon dolarlık bütçesini devam filminde de aşmamaya gayret edeceklerini söyleyerek, oyuncu ücretlerini çok da yükseltmeyeceğinin sinyallerini verdi. Brunetti “Bu filmin en güzel yanlarından birisi de bu. Filmin yıldızlar yaratacağını biliyorduk. Böylece Dakota ve Jamie için çok güzel fırsatlar yakalama şansı doğdu” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...