7. Boğaziçi Film Festivali'nin uluslararası jüri başkanı Mendoza olacak

Bu yıl 7'ncisi düzenlenen Boğaziçi Film Festivali'nin "Uluslararası Uzun Metraj" yarışma jürisine Cannes Film Festivali duayenlerinden Filipinli Yönetmen Mendoza başkanlık edecek.

Anadolu Ajansı 17.09.2019 - 11:15

7. Boğaziçi Film Festivali'nin uluslararası jüri başkanı Mendoza olacak

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından düzenlenen 7. Boğaziçi Film Festivali'nin Uluslararası Jüri Başkanı belli oldu.

Anadolu Ajansı'nın Global İletişim Ortağı olduğu festivalde "Uluslararası Uzun Metraj" yarışma jürisine Masahista, Taklub, Kinatay ve Ma'Rosa gibi filmleriyle tanınan, Filipinli senarist ve yönetmen Brillante Mendoza başkanlık edecek.

Filmlerinde gerçek insanlara ve onların deneyimlerine yer veren usta yönetmen, kendine has sinematografisi ve kurgusuyla uluslararası birçok festivalde başarı kazandı.

Kinatay filmiyle 2009'da Cannes Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" ödülü alan Mendoza, Fransa'dan "Chevalier dans l'Ordre des Arts et des Lettres" unvanını alan ilk Filipinli yönetmen oldu.

BOĞAZİÇİ FİLM FESTİVALİ MEKANLARI

7. Boğaziçi Film Festivali, 18-25 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilirken, film gösterimleri Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...