Abba yıllar sonra dönüyor

Efsanevi İsveçli pop müzik grubu Abba, 1982 yılından sonra ilk defa yeni bir proje için bir araya geliyor.

Haberler - ntv.com.tr 27.10.2016 - 17:10 | Son Güncelleme : 27.10.2016 - 17:11

Abba yıllar sonra dönüyor

Efsanevi müzik grubu Abba, 34 yıl aradan sonra müzisyen Simon Fuller’in projesi için yeniden bir araya geliyor.

Agnetha Faltskog, Bjorn Ulvaeus, Benny Andersson ve Anni-Frid Lyngstad’dan oluşan İsveçli grup, 10 yıllık başarılı bir kariyerin ardından 1982 yılında dağılmıştı.

Efsanevi pop grubu, Spice Girls’ü üne kavuşturan müzisyen Simon Fuller ile dijital ve sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak çığır açacak bir girişimde  bulunmak için bir araya geleceğini duyurdu.

Anni-Frid Lyngstad, hayranlarının sürekli tekrar bir araya gelmelerini istediğini belirterek, “Umarım bu yeni Abba oluşumu beni olduğu kadar onları da heyecanlandırır” dedi.

Benny Andersson ise, “Geleceğin sınırsız olanakları bize ilham veriyor ve yeni yaratılan şeylerin parçası olmayı seviyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni projenin detayları açıklanmazken, grubun orijinal vizyonu ve bütünlüğünün korunacağı belirtildi.  

Proje, Abba’yı yeni nesille tanıştırmayı, yeni neslin grubu daha önce görülmemiş şekilde duymalarını ve hissetmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Simon Fuller, “Abba üyeleri ile geçen birkaç aydır yeni fikirler üzerinde çalışmak benim için büyük bir heyecan. Yeni teknolojik dünyaya açılıyoruz. Bu da bizim, daha önce hayal edemeyeceğimiz şekilde eğlencenin yeni biçimlerini yaratmamıza izin veriyor” şeklinde konuştu.

Yaptıkları şarkılar Mamma Mia müzikaline uyarlanan efsanevi grubun yeni projesi hakkında detaylar 2017 yılında açıklanacak.

Sayfa Yükleniyor...