Açık Hava Yaz Oyunları’nda son oyun Kayıp El

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Açık Hava Yaz Oyunları’nda sona gelindi.

Haberler 28.09.2021 - 10:13

Açık Hava Yaz Oyunları’nda son oyun Kayıp El

Haziran ayının başında perdelerini açan ve korona virüs salgını sürecinde sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirilen Açık Hava Yaz Oyunları’nda son oyun oynanıyor. Projenin son haftasında Erzurum Devlet Tiyatrosu, Kayıp El adlı oyunu başkentli sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Martin McDonagh’ın yazdığı, Ekin Tunçay Turan’ın dilimize çevirdiği ve Kuvvet Yurdakul’un yönettiği Kayıp El, 30 Eylül Perşembe günü saat 20.30’da Macunköy yerleşkesinde açık havada ve 1-2 Ekim tarihlerinde de saat 20.00’da Akün Sahnesinde izlenebilecek.

Dekor tasarımının Özlem Karabay’a, kostüm tasarımının Elif Özhancı’ya, ışık tasarımının Eser Dursun’a ve müziklerinin Fatih Veli Ölmez’e ait olduğu oyun, çocukken serseriler tarafından eli kesilen Carmichael’in kayıp elini bulmaya çalışmasını ve hayatını buna adamasını anlatıyor.

75 BİN SEYİRCİYLE BULUŞTU 

Devlet Tiyatroları, Kayıp El oyunuyla son bulacak Açık Hava Yaz Oyunları kapsamında bu zamana kadar Ankara ve İzmir Açıkhava Sahnelerinde 71 temsil gerçekleştirdi ve yaklaşık 75 bin seyirciye ulaşarak büyük bir başarıya imza attı. Sanatseverler tarafından yoğun ilgi gören ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ projesinin kapsamı genişletilerek önümüzdeki sezonlarda da devam etmesi planlanıyor.

İstanbul Filarmoni Derneği’nde taciz iddiası

Sayfa Yükleniyor...