Açılış Emre Aydın'dan (Altın Safran Belgesel Film Festivali)

Karabük'ün Safranbolu İlçesi’nde bu yıl 18’incisi düzenlenen 'Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali' açılışında Emre Aydın konser verdi.

Haberler - DHA 01.10.2017 - 10:20

Açılış Emre Aydın'dan (Altın Safran Belgesel Film Festivali)

'Kültürel Miras ve Korumacılık' temasıyla gerçekleştirilen festival, Köyiçi mevkisinde bando eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Kalabalık, Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’na kadar yürüdü. Meydandaki açılış töreninde konuşan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, Safranbolu'nun hem Türkiye'de hem de dünyada önemli bir değer olduğunu söyledi. 

Ürkmezer, yeşilçam oyuncuları Recep Aktuğ, Engin Çağlar, Anta Toros, Meral Orhonsoy, Devlet Devrim ve Nilüfer Aydan ile  birlikte 3 gün sürecek festivalin meşalesini de yaktı.

10 BİN KİŞİ İZLEDİ

Emre Aydın, festivalin açılışında konser verdi. Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'ndaki konseri yaklaşık 10 bini kişi izledi. Emre Aydın, sevilen şarkılarıyla alanı tamamen dolduran hayranlarını coşturdu. 

Özellikle genç kızlar şarkıcıya sevgi gösterilerilerinde bulundu. Meydan çevresindeki apartmanlardaki evlerinin balkonlarına çıkanlar şarkılara eşlik etti. Konser sırasında 5 katlı bir apartmanın çatısına çıkan 2 genç ise polis tarafından indirildi. 

Sayfa Yükleniyor...