"Ruhu beslemenin yolu kitaptan geçer" (Ahmet Ümit okurlarıyla buluştu)

Ahmet Ümit İstinye Park DR mağazasında sevenleriyle buluştu ve kitaplarını imzaladı.

DHA 15.10.2017 - 08:59

"Ruhu beslemenin yolu kitaptan geçer" (Ahmet Ümit okurlarıyla buluştu)

D&R Kitap Fuarı, çok sevilen yazarları da okuyucularıyla buluşturmaya devam ediyor. Fuarın ilk etkinliği, Türk polisiye roman yazıları ile adından sıkça söz ettiren ve birbirinden çarpıcı kitaplara imza atan Ahmet Ümit’in imza günü ile başladı.  

"RUHU BESLEMENİN YOLU KİTAPTAN GEÇER"

Okurlarıyla buluşan Ahmet Ümit, en sevilen kitaplarını imzaladı. Ümit, bir yazar için en güzel duygunun kitapların ve okurların arasında olmak olduğunu dile getirdi.

57 yaşındaki Ümit,  Pek çok yerde kitap etkinlikleri, fuarları, şenlikleri olduğunu söyleyen Ümit, "Bunların çok önemli olduğunu düşünüyorum. 80 milyonluk bir ülkeyiz. Dünyayla, gelişmiş ülkelerle kıyasladığımızda yeteri kadar kitap okumadığımız ortada. Bu tür etkinliklerin kitap okumayı teşvik edeceğini düşünüyorum. O nedenle bunları devam ettirmemiz, geleneksel hale getirmemiz lazım. Çünkü yapmamız gereken bir şey var. Çocuklarımıza verdiğimiz yumurta, et, süt, ekmek gibi vazgeçilmez gıdaların arasına bir de kitabı eklememiz lazım. Nasıl ki bedenimizi besleyip büyütüyorsak ruhumuzu da beslememiz gerek. Bunun yolu da kitap okumaktan geçer. Sadece çocuklar değil her birimiz ölene kadar kitapları en yakın arkadaşlarımız yapmalıyız. Kitapla güzelleşen, geçen bir ömür dünyanın en güzel ömrüdür" diye konuştu.

KİTAPLARI 20 DİLE ÇEVRİLDİ 

Sayfa Yükleniyor...