Ajda Pekkan da NFT'sini satıyor

Süper star Ajda Pekkan'ın 100 parçalık ilk NFT koleksiyonu 15 Ocak'ta yayınlanacak. 25 Şubat'a kadar 250 dolar değerinde token alanlar, düzenlenecek çekilişe katılım hakkı kazanacak.

Haberler 11.01.2022 - 13:25

Ajda Pekkan da NFT'sini satıyor

 da NFT dünyasına giren ünlüler kervanına katıldı.

Pekkan'ın 100 parçalık ilk NFT koleksiyonu 15 Ocak'ta yayınlanacak. Ancak sanatçının NFT'lerine sahip olmak sanıldığı kadar kolay olmayacak.

Sabah'ta yer alan habere göre, 25 Şubat'a kadar 250 dolar değerinde token alanlar, düzenlenecek çekilişe katılım hakkı kazanacak. Yapılacak çekiliş sonrasında talihliler, Pekkan'ın NFT'lerine sahip olabilecek.

NFT NEDİR?

İçerisinde resim, ses dosyası, video veya fiziksel bir varlığın dijital karşılığının kanıtını bulunduran “benzersiz dijital varlık” olarak tanımlanan NFT (Non-Fungible Token), yaygın olarak dijital sanat eserleri için kullanılırken, interaktif oyun öğeleri ve spor koleksiyon kartları gibi farklı kullanım alanı da bulunuyor. Blockchain teknolojisinin beraberinde getirdiği büyük yeniliklerden biri olan NFT, dijital varlıkların Blockchain ile imzalanarak kripto para birimleriyle satılması anlamına geliyor.

Sayfa Yükleniyor...