Akbank Caz Festivali'nden 25. yıla özel etkinlik

Akbank Caz Festivali, 25'inci yıla özel proje ile cazın en iyileriyle gençlerin en iyilerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 31.08.2015 - 12:42

Akbank Caz Festivali'nden 25. yıla özel etkinlik

Akbank'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Akbank Caz Festivali'nin 25'inci yıla özel gerçekleştireceği "Şehrin İyi Hali" projesi kapsamında, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ve Yedikule Hayvan Barınağı Dostları Derneği (YHDD) iş birlikleri ile gençlerin katılacağı sosyal sorumluluk projeleri düzenlenecek.

Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olan gençler, TOG ile okul boyama etkinliklerine, TURMEPA ile kıyı temizliği etkinliklerine katılırken, YHDD ile de barınak hayvanlarının bakımına yardımcı olacaklar. Ayrıca İstanbul dışında, festivalin 25. yılında TOG iş birliği ile 25 ilden 100 genç yaşadıkları illerde, kitap toplama kampanyasından fidan dikimine, huzurevi ziyaretlerinden engelli çocuklarla etkinliklere kadar pek çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirecekler.

"Şehrin İyi Hali" projeleri kapsamında toplum yararına projelerde gönüllü olan 18-26 yaşındaki üniversiteli gençler, yorgunluklarını 30 Ekim günü "Volkswagen Arena"da gerçekleşecek konserde atacaklar. Projede gönüllü olacak ilk 400 üniversiteli gence bir kişilik konser davetiyesi verilecek.

Açıklamada, kontenjanla sınırlı başvurular için son başvuru tarihi 25 Eylül olarak duyurulurken, projeye katılmak isteyen gençler, "www.sehriniyihali.com" adresi üzerinden bilgi alıp başvurularını yapabilecek.

Sayfa Yükleniyor...