Ahırın sahibi Dingo kimdir?.. Neden kendi kendimizi gıdıklayamayız?.. (Yanıtlar: Aklımda Deli Sorular'da)

Tuba Köseoğlu Okçu'nun 'Aklımda Deli Sorular' adlı kitabı hemen herkesin kafasına takılan sorulara bilimsel yanıtlar veriyor...

Haberler - ntv.com.tr 25.01.2018 - 18:29

Ahırın sahibi Dingo kimdir?.. Neden kendi kendimizi gıdıklayamayız?.. (Yanıtlar: Aklımda Deli Sorular'da)

Bazen çok basit soruların doğru cevabını bulamayız. Tuba Köseoğlu Okçu’nun yeni çıkan kitabı ‘Aklımda Deli Sorular’, yaşamın içinde, her an aklımıza gelen sorulara yanıt buluyor. Uzun bir araştırma sonucunda Okçu’nun hepimizin aklına gelen sorulara verdiği gerçek ve bilimsel cevaplardan oluşan kitap, eğlenceli ve öğretici!

553 İLGİNÇ SORUNUN CEVABI VAR

‘Merak’ üzerine kurulu yaşamlarımızda her gün kullandığımız, dilimize yerleşmiş ‘beylik’ ve artık neredeyse deyim olmuş tümcelerin nereden geldiğini, nasıl dilimize kazandırıldığını merak ettiniz mi? Tuğba Köseoğlu Okçu; yaşamın içinde ‘neden’, ‘ne zaman’, ‘nasıl’ sorularını yönlendirdiğimiz olguları, merak etmiş ve merak etmekle kalmamış, yanıtlarını araştırmış. Sıkça duyduğumuz ama nedenini, nasılını bilmediğimiz tam 533 sorunun yanıtı ‘Aklımda Deli Sorular’ kitabında yer alıyor.

Biraz merak uyandıran, biraz bilgi veren ve bolca gülümseten bir genel kültür kitabı olan ‘Aklımda Deli Sorular’ eğlenceli ve aynı zamanda öğretici.

'GÜNÜN BİLGİSİ' İLE BAŞLADI

Okuduğu kitapların altını çizen, yaptığı seyahatlerde öğrenip not aldığı bilgileri tanıdığı herkesle paylaşmak ve aynı zamanda sosyal medyada geçirilen zamanı boşa harcamamış olmak için kişisel Facebook hesabından yayınlamaya başlayan Okçu "Günün bilgisi’’ uğraşısını kitaba dönüştürmüş. Okçu’nun bu kitabı hem bir başucu rehberi niteliğinde; hem de haftasonu geçirilen nitelikli zamanlarda bir kahve ya da taze demlenmiş bir çay eşliğinde tercih edilecek türden.

KANYON'DA İMZA GÜNÜ (PAZAR 16.00)

Tuba Köseoğlu Okçu, D&R Kanyon'da 28 Ocak Pazar 16.00'da meraklı okurlarıyla buluşup, "Aklımda Deli Sorular"ı imzalayacak.

Tuba Köseoğlu Okçu, D&R Kanyon'da 28 Ocak Pazar 16.00'da meraklı okurlarıyla buluşup, "Aklımda Deli Sorular"ı imzalayacak.

Kitaptan bazı sorular:

-Dünyada ölümsüz bir canlı var mı?

-Kalp masajı yaparken hangi şarkıyı söylemeli?

-Hangi futbol maçında 11 futbolcu birden ölmüştür?

-Korku filmi seyrederek kilo verilir mi?

-Karamanın Oyunu neden sonradan çıkar?

-Ahırın sahibi Dingo kimdir?

-Uzaylılar tarafından kaçırılma sigortası yaptırabilir miyim?

-Niçin kendi kendimizi gıdıklayamıyoruz?

-Kanser ile yengeç arasında nasıl bir bağlantı var?

SÜT KAYNATILDIĞINDA NEDEN KÖPÜRÜR?

Sayfa Yükleniyor...