Oscar ödüllü oyuncu Al Pacino, Penn State Amerikan futbol takımının koçu Joe Paterno’nun çocuk tacizi skandalıyla altüst olan hayatını anlatan filmde rol alacak.

‘Yağmur Adam’ filminin Oscar’lı yönetmeni Barry Levinson'ın yönettiği filmin senaryosunu ‘Geçmişin Gölgesinde’ filminin senaristi David McKenna, Debora Cahn ve John C. Richards üstleniyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Al Pacino’nun yanı sıra Annie Parisse, Riley Keough, Kathy Baker ve Greg Grunberg gibi isimler de yer alıyor.

Al Pacino (soldaki), yeni filmi için Joe Paterno'ya dönüştü.
Al Pacino (soldaki), yeni filmi için Joe Paterno'ya dönüştü.

Paterno'nun sevilen ve başarılı bir Amerikan futbolu koçuyken 2011'de yaşanan çocuk tacizi skandalının ardından değişen hayatını anlatan film, Joe Posnanski'nin ‘Paterno’ biyografisinden uyarlandı.

30 yılı aşkın süre boyunca yardımcılığını yapan ve çocukları taciz etmekle suçlanarak 30 yıl hapse mahkum olan Jerry Sandusky yüzünden 46 yıl boyunca çalıştığı kurumdan kovulan Paterno’nun, tacizle alakası olmamasına ve kolej tarihinin en yüksek galibiyet rakamını kazandırmış olmasına rağmen okulla bağı kesilince hayatı altüst olmuştu.

Filmin vizyon tarihi henüz açıklanmadı.