Alaaddin Us ile ilgili acı gerçek ortaya çıktı

İzmir'de önceki gün geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden müzisyen Alaaddin Us için Bornova Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Us'un eserlerinden birini seslendiren Suavi Saygan, usta sanatçı ile birlikte bir dergiye yazdıkları notu açıkladı.

23.11.2016 - 16:25

Alaaddin Us ile ilgili acı gerçek ortaya çıktı

Tören için Bornova Uğur Mumcu Kültür Merkezi'ne getirilen Alaaddin Us'un cenazesi sahneye konulduktan sonra, eserleri eşliğinde sanatçının öz geçmişi anlatıldı. Törende konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, hayatını kaybeden Us'u uğurlamanın acısını yaşadıklarını belirterek, tüm sanat camiasına başsağlığı diledi.

Alaaddin Us
Alaaddin Us

"BU ARABA YARINLARDA TABUTUMUZA DÖNÜŞEBİLİR"

Sanatçı Suavi Saygan trafik kazalarının son bulmasını temenni ederek şöyle konuştu:

"Bir dergi için ön söz gibi bir şey yazar mısınız, demişlerdi. Biz Alaaddin ile en arkada köşede bir yerde şu satırları yazmıştık, çok net hatırlıyorum. 'Belki anlımızdan, belki emeğimizden tasarruf ederek bir araba alırız ama öyle bir ülkedeyiz ki bu araba yarınlarda tabutumuza dönüşebilir' diye bir not düşmüştük. Temennimizi, araçların tabuta dönüşmediği keyif aracına dönüştüğü bir dönem dileyerek kapatmıştık. Dergide ikimizin ortak imzasıyla yayınlandı ve Alaaddin'in aracı kendisine tabut oldu."

Sayfa Yükleniyor...