Albüm Kapakları Atölyesi Sergisi

İstanbul Comics and Art Festival kapsamında yer alan Albüm Kapakları Atölyesi Sergisi, 24 Şubat 2019 tarihinde saat 16:00‘dan itibaren bir gün boyunca kargART‘da çizgiseverlerin ve müzikseverlerin ziyaretine açık olacak.

14.02.2019 - 14:23

Albüm Kapakları Atölyesi Sergisi

Türkiye‘nin önde gelen etkinlik ajanslarından Dream Sales Machine tarafından 2018 Eylül ayında üçüncüsü gerçekleştirilen İstanbul Comics and Art Festival‘de (İCAF) yer alan “Albüm Kapakları Sergisi“, yerli grupların illüstrasyonla tasarlanmış albüm kapakları arşivi üzerinden müziğin görselleşme sürecine odaklanmış, sergiyle eş zamanlı atölye çalışması ile müzisyen ve çizerlerin katılımıyla söyleşiler serisi düzenlenmişti.

İCAL KATILIMCILARI TASARLADI

Sergi kapsamında gerçekleşen atölyede The Ringo Jets‘in “The Baba“, In Hoodies‘in “Man Down“ ve Ağaçkakan‘ın “İki Ayaklı Paradoks“ şarkıları yayınlanmadan önce ilk kez İCAF katılımcıları tarafından dinlenmiş ve atölye katılımcıları bu single‘lar için albüm kapakları yaratmıştı. İCAF‘ta tasarlanan albüm kapaklarından oluşan sergi, karART‘da 24 Şubat 2019 tarihinde saat 16:00’dan itibaren bir gün boyunca çizgiseverlerin ve müzikseverlerin ziyaretine açık olacak. 

Albüm kapakları sergisi ile eş zamanlı olarak karART tarafından düzenlenecek, yerli müzik gruplarının tasarım ürünlerinin sergileme ve satışının gerçekleşeceği Merch Pazarı da gün boyu ziyaretçilerin katılımına açık olacak. 

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), kamusal alan enstalasyonları, çizgi roman ve illüstrasyon stand ve sergileri, canlı graffiti çalışmaları, katılıma açık atölyeleri, sanatçı katılımlı seminerleri, söyleşileri, şehre ve hayata ilişkin çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanlarıyla İstanbul‘un en renkli açık hava festivalleri arasında yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...