Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılığa dönüştü

Ali Poyrazoğlu, Rasim Öztekin'den Şevket Çoruh’a devredilen İsmail Dümbüllü'nün kavuğu hakkında da tartışma yaratacak açıklamada bulundu.

16.10.2020 - 09:04

Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılığa dönüştü

Usta oyuncu Ali Poyrazoğlu, önceki gün Nişantaşı'nda objektiflere takıldı.  Poyrazoğlu, Sahnede Bir Hayat tiyatro gösterimleri kapsamında ekim ayı boyunca, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda Asi Kuş adlı oyunla tiyatroseverlerle buluşacağını söyledi.Milliyet'ten Seçkin Şenvardar'ın haberine göre;Elindeki rahatsızlıktan dolayı fizik tedavi gördüğünü de anlatan Poyrazoğlu, Rasim Öztekin'den Şevket Çoruh’a devredilen İsmail Dümbüllü'nün kavuğu hakkında konuştu. Kavuk konusunda işin soytarılığına dönüştüğünü savunan Ali Poyarzoğlu şunları söyledi:

"ISITILIP ISITILIP GÜNDEME GETİRİLİYOR"

"Bu konu hakkında fazla konuşmak istemiyorum ama işin aslının soytarılığa dönüştüğünü düşünüyorum. Bu habire ısıtılıp ısıtılıp magazin gündemine getirilen bir konuydu. Örneğin; ben bu konuda hiç söz etmiyorum ama İsmail Dümbüllü ödülü veriliyor iyi oyuncuya. O ödülü ben aldım İsmail Dümbüllü ödülünü. Karagöz-Hacivat ilgili Karagöz'ün takkesi var ya ona Işkırlak adı veriliyor onu da bana verdiler birkaç sene önce. Karagöz'ün Işkırlak hikayesinde şöyle bir gelenek var. Onu sana veriyorlar ertesi sene birine devir etmek zorundasın ve hak edene. Bir yıl bende durdu ben de Zihni Göktay'a verdim. Zihni kime verdi onu takip etmedim" dedi.

"KAMERALAR AZDIRIYOR İNSANI"

"O kavuk İsmail Dümbüllü'nün kavuğu değil" diyen Poyrazoğlu, "O bir takke. Bunu bu şekilde ısıtılıp ısıtılıp magazin malzemesi yapılması hoş değil. Veren de biliyor onun İsmail Dümbüllü'nün olmadığını ve alanlar da biliyor. Bu kameralar azdırıyor insanları. Kamuoyunu yanılttılar diyemem ama konuyu magazinleştirdiler demek daha doğru olur" diye konuştu.

Menajerimi Ara 9. bölüm ön izleme sahnesi

Sayfa Yükleniyor...