Ali Uçar: Terliğim değil, okumam örnek olsun

Kitap okurken çekilen fotoğrafı 'terlikli keko' benzetmesiyle sosyal medyada paylaşılıp yayılan Ali Uçar, kendisiyle ilgili aşağılayıcı paylaşımı unuttuğunu, ama kitap okumayı özendirdiğine sevindiğini söyledi. Uçar İzmir Kitap Fuarını ziyaret etti.

DHA 20.04.2015 - 11:38

Ali Uçar: Terliğim değil, okumam örnek olsun

İzmir'de yolculuk yaparken, ayağında terlikleriyle kitap okurken çekilen fotoğrafı sosyal medyada yayılan Ali Uçar, bir anda fenomen haline gelmişti. Fotoğrafı paylaşan kişi, Ali Uçar'ın entel görünmek için kitap okuduğunu ileri sürüp paylaştığı fotoğrafın altında, "Entel olcam, kız tavlıcam diye kendini yırtan İZBAN kekosu, terliklerine bayıldım" notunu yazmıştı.

Medikal malzemeler üreten bir fabrikada çalışan Ali Uçar'a, özellikle sosyal medya üzerinden büyük destek geldi. Uçar, son olarak konuk olduğu Beyaz Show'da, kendisiyle ilgili aşağılayıcı paylaşımda bulunan kişi hakkında şikayetçi olmayacağını açıkladı.

KİTAP FUARI'NDA ORTAYA ÇIKTI

Ali Uçar, İzmir'de açılan kitap fuarını ziyaret etti.Tüm stantları dolaşan Ali Uçar, kitapları büyük sevgi ve ilgiyle inceledi. Önsözlerini okuyup içeriği hakkında bilgi edinmeye çalıştı. Ali Uçar, bu sırada kendisini tanıyan birçok kişiyle de kısa süreli sohbetler etti.

"GURUR VERİYOR"

Kendisi hakkında aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan kişiler hakkında hiçbir şikayette bulunmayacağını yineleyen Ali Uçar, "Bu olay, benim tanınmamı sağladı. Ama asıl önemli olan kitap okuduğum için tanınmak. Kötü bir olayla tanınmadım. İnsanlar, şimde bana gördükleri yerde ilgi gösteriyorlar ve ne kadar olumlu bir hareket yaptığımı söylüyorlar. İşte bu beni mutlu ediyor, gurur veriyor. İnsanların en azından metroda yada başka bir yerde, ilgilerinin kitaplara kaymasına neden oldum diye düşünüyorum. Evet kitapları çok seviyorum ve onlardan alsa da ayrı kalmayacağım. Fuarda da onlarca kitabı inceledim. Elimdeki kitapları bitirdikten sonra okumak istediklerimle ilgili de liste yaptım. Terliğim değil ama kitap okumam örnek olsun" dedi.

Sayfa Yükleniyor...