Ali Vatansever’in Saf filmine Palm Springs Film Festivali'nden ödül

Dünya prömiyerini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan Saf filmi, Amerika’nın önemli film festivalleri arasında yer alan Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nden ödülle dönüyor. Amerika prömiyerini gerçekleştirdiği ve New Voices New Visions bölümünde yarıştığı festivalde Saf, Özel Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

Haberler - ntv.com.tr 14.01.2019 - 12:06

Ali Vatansever’in Saf filmine Palm Springs Film Festivali'nden ödül

Başrollerini Saadet Işıl Aksoy ve Erol Afşin’in paylaştığı, Ali Vatansever’in yeni filmi Saf’ın, geçtiğimiz günlerde Amerika prömiyeri gerçekleştirildi. Bu yıl 30’uncusu düzenlenen Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nde seyircilerle buluşan filmin 9 Ocak’taki prömiyerine yönetmeni Ali Vatansever ile başrol oyuncularından Saadet Işıl Aksoy da katıldı.

Terminal Film, 2Pilots Film ve 4 Proof Film’in yapımcılığını üstlendiği Saf, Fikirtepe’de bir gecekonduda yaşayan genç evli bir çiftin kentsel dönüşüm söylentilerinin mahallelerine düşmesiyle beraber dönüşen hayatlarını anlatıyor.

Onur Buldu, Ümmü Putgül ve Kida Ramadan gibi isimlerin de rol aldığı film sadece Türkiye’nin değil, dünyada kendini gösteren en güncel sorunlardan birine kamerasını çeviriyor.

Türkiye-Almanya-Romanya ortak yapımı olan Saf, yakında Türkiye’de de sinemaseverlerle buluşacak.

Sayfa Yükleniyor...