Anadolu Ateşi'nden Aspendos Arena'nın mühürlenmesine tepki

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Antalya'da gösterilerinin sahnelendiği Aspendos Arena Gösteri Merkezi'nin belediye tarafından mühürlenmesine tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, "Bu sadece Anadolu Ateşi’ne değil, kültüre sanata, Antalya turizmine ve bölge halkının ekonomisine karşı bir eylemdir" denildi.

Haberler 09.12.2020 - 09:51

Anadolu Ateşi'nden Aspendos Arena'nın mühürlenmesine tepki

'nın Serik ilçesi Belkıs Mahallesi'nde bulunan ve yaz aylarında genelde turistlere yönelik gösterilerin yapıldığı Aspendos Arena Gösteri Merkezi, Serik Belediyesi ekiplerince mühürlenerek kapatıldı. 

Karara tepki gösteren Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, şu açıklamayı yaptı: 

"KARAR KESİNLEŞMEDİ"

"Kamuoyunca iyi bilindiği üzere, Anadolu Ateşi, Türkiye’de ve tüm dünyada Türkiye’nin gönüllü tanıtım elçiliğini yapmakta, kültüre ve sanata eşsiz katkılar vermekte, tüm dünya seyircileri tarafından da ayakta alkışlanmaktadır.  

Bugüne dek yüzlerce ülkede, milyonlarca yerli yabancı seyirciye ulaşan, dünya sahnelerinde başarılı temsiller yapan Anadolu Ateşi yerelde pek çok sıkıntı ile boğuşmakta olup; nihai olarak Antalya-Belkıs’ta bulunan ve dünyanın en büyük sahnesine sahip Anadolu Ateşi’nin tiyatrosu, Aspendos Arena, trajikomik bir biçimde mühürlenmiştir.     

Kamuoyunca bilinmelidir ki, bu sadece Anadolu Ateşi’ne değil, kültüre sanata, Antalya turizmine ve bölge halkının ekonomisine karşı bir eylemdir.

Belirtmek isteriz ki, bu hususta ilk derece mahkemesince henüz verilmiş olan karar, daha yeni istinaf edilmiş olup, kesinleşmemiştir. Bu nedenle, belirttiğimiz tüm hassasiyetler gözetilerek, yüksek yargının vereceği karar ve o kararın da kesinleşmesi beklenmelidir.          

Türk halkının sağduyusuna, kültürel ve sanatsal tüm değerlerine olduğu gibi, Türk yargısına ve hakimlerine de inancımız sonsuzdur. Nihai olarak, doğru karar verilecek ve adalet er geç tecelli edecektir."           

Sayfa Yükleniyor...